H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Słowacja Sylwester -> Jasna Demanovska Dolina -> Narty Sylwester na Słowacji "Hotel** ŠVERMA" (Słowacja Sylwester Jasna/Chopok) Wyciagi Narciarskie Słowacja Święta Bożego Narodzenia
Przeglądaj
Nazwa
Narty Sylwester na Słowacji "Hotel** ŠVERMA" (Słowacja Sylwester Jasna/Chopok) Wyciagi Narciarskie Słowacja Święta Bożego Narodzenia
Termin
od 24-12-2011 do 27-12-2011
Miejsce
Słowacja Sylwester, Jasna Demanovska Dolina
Zakwaterowanie
Hotel** ŠVERMA
Wyżywienie
śniadanie i kolacja
Zabawa Sylwestrowa
kolacja wigilijna
Dojazd
własny
Cena minimalna
599 zł
Cena zawiera
# noclegi
# śniadania,
# obiadokolacje,
# kolacja wigilijna
# jeden wstęp na basen termalny RUDOLF w hotelu MAJ
Cena nie zawiera
opłata klimatyczna płatna w hotelu: 1 euro/os./dzień
ubezpieczenie KL i NNW - 50 zł/os.
ubezpieczenie SKI + 8,50zł/osoba/dzień
Najbliższe stoki
Demianowska Dolina: najsłynniejsza słowacka dolina położona na północnych stokach Tatr Niskich, oddalona 15 km na południe od Liptowskiego Mikulasza, ok. 120 km z Korbielowa.

Swą popularność zawdzięcza nie tylko przepięknemu otoczeniu majestatycznych gór, ale również najlepszemu i największemu ośrodkowi narciarskiemu na Słowacji (Jasna) oraz dwóm słynnym i ciekawym jaskiniom: Wolności i Lodowej. Najwyższymi szczytami Tatr Niskich są Chopok - 2024 m n.p.m. oraz Dumbier - 2043 m n.p.m.

Informacje narciarskie:
Jasna: 1 kolejka kabinowa, 6 wyciągów krzesełkowych (w tym nowy wyciąg z krzesełkami 6-os.), 11 wyciągów orczykowych. Łączna długość tras - 42,2 km, w tym:
# 2 turystyczne - 8300/9500 m
# 3 łatwe - 770/870/3500 m
# 6 średnich - od 950 do 2500 m
# 3 trudne - 1200/1335/1800 m
Sztuczne zaśnieżenie 8 km i oświetlenie 1,6 km
Słowacja Wczasy Narty 2011/2012 - Zasady zachowania się narciarza na stoku

Zasady zachowania się na nartach na stoku Słowacja Zima 2011/2012
12 zasad dobrego zachowania na stoku

1.      WZGLĄD NA INNE OSOBY - Każdy narciarz powinien zachować się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla innej osoby i nie powodować żadnej szkody.

2.     
PANOWANIE NAD SZYBKOŚCIĄ - Narciarz może zjeżdżać z szybkością stosowną do swoich umiejętności, rodzaju i stanu trasy oraz pogody

3.      WYBÓR KIERUNKU JAZDY - Znajdujący się na stoku narciarz, który za względu na lepszą widoczność z góry, dysponuje większą możliwością wyboru trasy jazdy, musi wybrać taki tor jazdy aby uniknąć wszelkiej możliwości zderzenia z narciarzem znajdującym się poniżej na stoku .

4.      WYPRZEDZANIE- Wyprzedzanie może następować zarówno po stronie dostokowej jak i odstokowej, po stronie prawej lub lewej, lecz w takiej odległości, która pozwoli uniknąć potrącenia wyprzedzanego .

5.     
PRZEJAZD I KRZYŻOWANIE TORÓW JAZDY - Narciarz, który przystępuje do zjazdu na trasie lub pólku narciarskim, powinien sprawdzić, patrząc w górę i w dół, czy nie spowoduje niebezpieczeństwa dla siebie innych. To samo obowiązuje go przy każdym ruszaniu z miejsca lub po chwilowym zatrzymaniu.

6.     
ZATRZYMANIE SIĘ - Tylko w razie absolutnej konieczności narciarz może zatrzymać się na trasie zjazdu, zwłaszcza w miejscach zwężeń i miejscach o ograniczonej widoczności. Po ewentualnym upadku narciarz winien usunąć się z toru jazdy, tak szybko jak jest to możliwe.

7.     
PODCHODZENIE - Narciarz powinien podchodzić tylko poboczem trasy, a w przypadku złej widoczności powinien zejść zupełnie z trasy. To samo zachowanie obowiązuje narciarzy, którzy pieszo schodzą w dół .

8.     
STOSOWANIE SIĘ DO ZNAKÓW NARCIARSKICH - Każdy narciarz winien stosować się do znaków narciarskich, ustawionych na trasach .

9.     
UDZIELANIE POMOCY - Gdy dojdzie do wypadku na stoku, narciarz jest zobowiązany do udzielenia pomocy i powiadomienia o wypadku uprawnioną osobę (Górskie Pogotowie Ratunkowe, ewent. personel kolei linowych i wyciągów).

10. 
BEZPIECZEŃSTWO SPRZĘTU NARCIARSKIEGO - Każda narciarz może używać sprzętu narciarskiego, tylko w stanie i w sposób, w który producent daje gwarancję bezpieczeństwa oraz zabezpieczonego przed samowolnym odpięciem się narty lub innego elemetu wyposażenia.

11.  IDENTYFIKACJA TOŻSAMOŚCI - Jeśli doszło do wypadku na stoku, każdy uczestnik, lub świadek wypadku ma obowiązek podać podstawowe informacje o sobie Górskiemu Pogotowiu Ratunkowemu lub pracownikom ośrodka.

12. 
WEJŚCIE NA STOKI NARCIARSKIE - przed i po skończeniu pracy urządzeń transportowych jest zabronione - istnieje niebezpieczeństwo zranienia od maszyn poprawiających trasy, zwłaszcza nawijaków z rozwiniętymi linami! Każda osoba znajdująca się na trasie narciarskiej jest zobowiązana do przestrzegania zasad korzystania z trasy narciarskiej, które daną osobę obowiązują. Każdy narciarz korzysta z trasy na własną odpowiedzialność, biorąc pod uwagę stan trasy, pogodę i ilość narciarzy na trasie. Odpowiedzialny za eksploatację trasy ma prawo zabronić poruszania się po trasie osobie, która nie przestrzega zasad korzystania z trasy narciarskiej. Zabronić poruszania się po trasie mogą pracownicy obsługi wyciągów, pracownicy działu kontroli oraz osoby upoważnione przez odpowiedzialnego za eksploatację.


Cena
Termin: 24.12-27.12.2011

Cena za osobę: 599 zł
Dostawka: 499 zł

Dziecko do lat 15: 399 zł
Dodatkowy link
Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę
Góry + narty + sylwester 2011 + Słowacja = Jasna/Chopok! Wielu klientów obawiając się słabego standardu hotelu Sverma jest mile zaskoczona po przybyciu na miejsce!
Na Narty na Sylwestra
Słowacja zapraszamy. 

Spędźcie Państwo Święta Bożego Narodzenia
w Hotelu Sverma.
Wczasy Zimowe na Słowacji.

Hotel ŠVERMA **

Hotel jest usytuowany niedaleko centrum ośrodka narciarskiego w Jasnej. Miejsce na ognisko, parking niestrzeżony. Do Tatralandii, największego termalnego kompleksu na Słowacji - 17 km.    

W hotelu
restauracja, aperitif bar, "Słowacka karczma", sala konferencyjna, sauna,  masaże, solarium, tenis stołowy, bilard, wypożyczalnia i przechowalnia sprzętu sportowego (narty, rowery górskie), sala zabaw dla dzieci, kantor, sejf. 

Pokoje
2-os. z dostawką (rozkładany fotel); łazienka, TV-sat, radio, telefon; w większości pokoi balkony.

Wyżywienie
śniadania: bufet w godz. 7.00 - 9.30, kolacje: wybór jednego z 3-5 ciepłych dań (również dania wegetariańskie) w godz. 18.00 - 20.30. Możliwość wykupienia obiadu - 7 euro za 1 posiłek.  

Bal Sylwestrowy na Słowacji w Hotelu Sverma
Dyskoteka; sylwestrowa kolacja od godz. 19.00: aperitif, kapustnica, danie główne, deser, kawa; bufet szwedzki od godz. 22.00, szampan 0,3 l.

Pobyt świąteczny
Przykładowy termin: 24.12.2011 - 27.12.2011

Termin: 24.12-27.12.2011
Cena za osobę: 599 zł
Dostawka: 499 zł
Dziecko do lat 15: 399 zł

Cena 599 zawiera:
# 3 noclegi 
# 3 śniadania BUFET
# 3 obiadokolacje
# Kolacja Wigilijna

Płatne dodatkowo
-
taksa klimatyczna płatna na Słowacji: 1 €/doba/osoba pow. 15 lat
- ubezpieczenie SKI (opcjonalnie)
# ubezpieczenie KL i NNW

Zniżki i dopłaty
-
pobyt osoby powyżej 15 lat na dostawce: zniżka 15 %
- pobyt dziecka do 14,99 lat na dostawce: zniżka 40 %
- pobyt dziecka do 14,99 lat na łóżku: zniżka 20 %
- dopłata do pokoju 1-os.: 70 PLN/doba

Uwagi
:
- pobyt psa: 7 €/doba


Liptowski Mikulasz
- Tatralandia - Sylwester Narty + Baseny Termalne
Miasto położone w samym środku Kotliny Liptowskiej, otoczone od północy Tatrami Zachodnimi, a od południa Tatrami Niskimi, oddalone 100 km od Korbielowa. Doskonała baza wypadowa do wycieczek:
# Jasna/Chopok - słowacka stolica sportów zimowych),
# Demianowska Dolina - najsłynniejsze słowackie jaskinie: Lodowa i Wolności,
# Rohacze
# Góry Choczańskie

W odległości 2 km od centrum znajduje się  największy na Słowacji kompleks termalny Tatralandia,
16 km - Thermal Park w Beszenowej.
Dodatkową atrakcją jest Liptowska Mara - jedno z największych jezior na Słowacji.

Jasna - Narty Sylwester Słowacja
Zimowa stolica Słowacji położona na północnych stokach Tatr Niskich, na końcu przepięknej Demianowskiej Doliny z 2 atrakcyjnymi turystycznie jaskiniami: Wolności i Lodowej; oddalona jest 13 km na południe od Liptowskiego Mikulasza, 15 km od Tatralandii - największego słowackiego kompleksu termalnego, ok. 115 km z Korbielowa. Najwyższymi szczytami Tatr Niskich jest słynny Chopok - 2024 m i Dumbier - 2043 m.

Informacje narciarskie
Jasna - Chopok: 1 kolejka kabinowa, 6 wyciągów krzesełkowych (w tym nowy wyciąg z krzesełkami 6-os.), 11 wyciągów orczykowych. Łączna długość tras - 42,2 km, w tym:
# 2 turystyczne - 8300/9500 m
# 3 łatwe - 770/870/3500 m
# 6 średnich - od 950 do 2500 m
# 3 trudne - 1200/1335/1800 m
Sztuczne zaśnieżenie 8 km i oświetlenie 1,6 km

 Wyjazd

PowrótWyżywienieCenaDostawkaDziecko
28.1201.01.2012HB959799 499
29.1202.01.2012HB1119899599

Słowacja
to kraj w samym sercu Europy. Graniczy z pięcioma krajami: Czechami, Węgrami, Austrią, Ukrainą i oczywiście Polską. Z powierzchnią 49 035 km² jest jednym z mniejszych państw Europy.

Także jednym z najmłodszych - niepodległa Republika Słowacka powstała 1 stycznia 1993 w wyniku rozpadu Czechosłowacji. Ten mały, młody kraj zamieszkuje 5,5 mln mieszkańców. Oprócz Słowaków żyją tu Węgrzy (ponad 10% populacji), Cyganie (trochę ponad 1%), a także niewielkie grupy mniejszości z krajów sąsiedzkich: Czesi, Niemcy, Ukraińcy i Polacy.

Stolicą Słowacji jest leżąca nad Dunajem Bratysława (położona przy granicy z Austrią i Węgrami, zaledwie 60 km od Wiednia). Słowacja jest administracyjnie podzielona na 8 tzw. krajów (odpowiadających naszym województwom), one z kolei dzielą się na okresy (czyli okręgi). Kraje Słowacji to: Bańskobystrzycki, Bratysławski, Koszycki, Nitrański, Preszowski, Trenczyński, Trnawski i Żyliński.

Słowacja to kraj obfitujący w wody termalne o właściwościach leczniczych. Na terenie kraju znajduje się aż 8 nowoczesnych kąpielisk i aquaparków, czynnych przez cały rok. W każdym ośrodku znajduje się nie tylko kilka basenów (o różnych temperaturach wody), ale także mnóstwo innych wodnych atrakcji: zjeżdżalnie, natryski, jacuzzi, bicze i masaże wodne. Są także sauny, boiska, bary, restauracje, w pobliżu baza hotelowa. To idealne miejsca rekreacji i wypoczynku dla całej rodziny!

Góry dominują w krajobrazie Słowacji. Warto wiedzieć, że tzw. dewiza heraldyczna czyli oficjalne motto przyświecającego Słowacji brzmi: "Niech góry przynoszą ludziom pokój". Główne pasma górskie to Tatry, Mała i Wielka Fatra, Małe Karpaty i Rudawy Słowackie. Najwyższe są Tatry, które Słowacja dzieli z Polską. Na obszarze Polski leży jednak zaledwie 25 proc. pasma, reszta należy do Słowacji. Po słowackiej stronie leżą też najwyższe szczyty.

Góry słowackie (nie tylko Tatry) kryją mnóstwo jaskiń. Dwanaście w całym kraju udostępniono do zwiedzania, pięć z nich wpisanych jest na listę przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. Przyroda jest ogromnym bogactwem Słowacji -na niewielkim przecież obszarze Słowacji znajduje się aż dziewięć Parków Narodowych.

Tradycyjna kuchnia słowacka
ma kilka prawdziwych „hitów": Wyprażany syr z tatarskou omackou (panierowany ser z sosem tatarskim) albo brandzove haloużky (kluseczki z bryndzą i skwarkami), palacinky (naleśniki) lub sery: parenica lub ostiepok. Kto raz zasmakował, ten chętnie będzie do nich wracał. Najlepiej smakują w tradycyjnej karczmie zwanej po słowacku kolibą lub salasem.

Najlepiej wraz ze słowackim piwem. Podobnie jak sąsiednie Czechy, Słowacja ma spore tradycje w produkcji tego trunku, wystarczy wspomnieć takie cenione piwa jak Smadny Mnich, Zlaty Bazant czy Topvar. Może jednak poszczycić się także całkiem niezłymi winami.

Tradycje uprawy winorośli sięgają wczesnego średniowiecza. Obszary, skąd pochodzą słowackie wina to Małe Karpaty - na północny wschód od Bratysławy (tzw. Małokarpacki szlak wina), okolice rzeki Nitry (tzw. Nitrzański Szlak Wina), oraz południe kraju, przy granicy z Węgrami (tzw. Tokajski Szlak Wina).
Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |