H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Słowacja Sylwester -> Żylina -> Sylwester na Słowacji, Zilina PENSJONAT KAMELIA *** wellness Vratna, narty, góry
Przeglądaj
Nazwa
Sylwester na Słowacji, Zilina PENSJONAT KAMELIA *** wellness Vratna, narty, góry
Termin
od 30-12-2011 do 02-01-2012
Miejsce
Słowacja Sylwester, Żylina
Zakwaterowanie
Wygodny i przytulny pensjonat położony w cichej okolicy parku w dzielnicy Borik. Zaledwie kilka minut spacerem od centrum miasta. W pensjonacie są nowoczesne i dobrze wyposażone pokoje i stylowa restauracja. W Żylinie znajdziemy centra handlowe, kry
Wyżywienie
Śniadania w formie bufetu
Zabawa Sylwestrowa
Dodatkowo Płatna: Muzyka na żywo w restauracji, zakąski, aperitif, kolacja, kawa, herbata, szampan
Dojazd
własny
Cena minimalna
499 zł
Cena zawiera
> noclegi w pokoju 2 - osobowym/osoba
> śniadania w formie bufetu
> Internet
> parking
> taksa klimatyczna
Cena nie zawiera
> ubezpieczenie KL, NNW + 50 PLN/osoba/pobyt
> ubezpieczenie SKI + 8,50 PLN/osoba.doba
Najbliższe stoki
Mala Fatra

Nowopowstały, kompletnie wyposażony ośrodek narciarski SKI ZABAVA Hruštín jest położony na wysokości 900-1150 m n.p.m. na północnej stronie Oravskiej Magury (północno-wschodni stok nieopodal stacji szczytowej Kubinskiej Holi), 7 km za miejscowością Hruštín.

Jego położenie w połączeniu z efektywnym systemem sztucznego zaśnieżania zapewnia ośrodkowi nie tylko niezrównane warunki śniegowe podczas całego sezonu, ale umożliwia też naszym gościom niezapomnianą jazdę na nartach wiosną.

Częścią ośrodka jest serwis narciarski, wypożyczalnia sprzętu, snow park, strefa freeride, a także dziecięca szkółka narciarska. Oferujemy także usługi instruktora dla osób indywidualnych i grup.

Dominantą ośrodka jest kompleks drewnianych domów z główną kolibą – tzw. „drewniana wioska“ położona przy samym stoku narciarskim.

Ośrodek oferuje zakwaterowanie o wyższym standardzie i wyżywienie w stylowej kolibie oferującej tradycyjne słowackie i regionalne specjalności.

Po nartach można zażyć relaksu w naszym mini centrum wellness‘u.
Nowości nadchodzącego sezonu to lodowy bar, strefa grillowa, oświetlone lodowisko, a także przestronny bufet.

Wyciągi narciarskie – 4
>
wyciągi orczykowe – 3
> podwojny wyciąg orczykowy – 1
> przepustowość 2500 os./godz.

Trasy zjazdowe
>
łączna długość tras narciarskich 4 km
> trasy łatwe – 1 km, trudne – 3 km
> trasy snowboardowe – 1 km
> 50% tras oświetlonych (2 km)

Trasy biegowe
>
utrzymane – 3 km
> nieutrzymane – ok. 20 km

Noclegi
>
Ilość miejsc noclegowych – 60

Wyżywienie
>
Ilość miejsc w punktach gastronomicznych – 120

Usługi
>
serwis narciarski
> wypożyczalnia sprzętu
> instruktor narciarski
> strefa freeride
> snowpark
> kids park
> dziecięca szkółka narciarska
> oświetlone lodowisko
> zadaszona altana
> mini centrum wellness
> przestronny bufet
 Całoroczny ośrodek sportowo-wypoczynkowy Jahodná, Volovské Vrchy (585-705 m n.p.m) położony jest około 100 km od granicy polsko-słowackiej, jedynie 15 minut od centrum Koszyc. Jahodná oferuje niezapomnianą jazdę na nartach.

Ośrodek dysponuje 7 wyciągami orczykowymi o łącznej przepustowości 6840 os./godz. Są tu w pełni profesjonalnie przygotowane 3 trasy zjazdowe oraz 2 trasy biegowe.

W pełni profesjonalna obsługa z przyjemnością pomoże gościom w każdym miejscu naszego ośrodka. Zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych, a także szkoły, które organizują kursy narciarskie i firmy.

Wyciągi orczykowe - 7
Doppelmayr JA6, długość 250 m, przepustowość 720 os./godz.
Doppelmayr JA3, długość 265 m, przepustowość 750 os./godz.
Doppelmayr JA1, długość 560 m, przepustowość 1200 os./godz.
Doppelmayr JA2, długość 560 m, przepustowość 1200 os./godz.
Doppelmayr JA4, długość 600 m, przepustowość 1090 os./godz.
Doppelmayr JA5, długość 600 m, przepustowość 1090os./godz.
LPVE 3120 A, długość 120 m, przepustowość 330 os./godz.  

Trasy zjazdowe - 3
„Główna", długość 550 m, średnio trudna
„Dla początkujących", długość 250 m, łatwa
„Nowa", długość 600 m, średnio trudna regularnie ratrakowane, możliwość jazdy wieczornej

Trasy biegowe  - 2 - długość 17 km
 Jasenska Dolina to jedna z najbardziej znanych dolin Wielkiej Fatry i całoroczny ośrodek rekreacyjny. Ośrodek narciarski leży po turcianskiej stronie Wielkiej Fatry, na północnych stokach góry Lysek (1381 m n.p.m), na wysokości 540 - 770 m n.p.m., w odległości zaledwie 12 km na południowy wschód od miasta Martin.

W skład ośrodka wchodzą dwie stacje: Kašová i Lehota. Stosunkowo łagodne, szerokie zbocza, pokryte trawiastymi łąkami umożliwiają uprawianie narciarstwa nawet przy niedużej warstwie śniegu.

Ośrodek wyposażony jest w armatki śnieżne. Kolej liniowa (Enterprise SF4) oraz kilka wyciągów orczykowych pozwalają na jazdę na nartach bez długiego oczekiwania w kolejkach. Dodatkową wygodą jest, że wyciągi znajdują się w pobliżu parkingu i drogi. Ośrodek ma bardzo łatwy dojazd (przez cały roku utrzymywana jest droga z gminy Belá-Dulice).

Kašová posiada sztuczne dośnieżanie na powierzchni 12 ha. W ośrodku znajduje się 6 wyciągów o łącznej przepustowości 3000 os/h oraz 4-osobowa kolej liniowa o długości 647 m i przepustowości 2400 os/h (czas jazdy 5,4 min).

Trasy narciarskie są świetnie przygotowane, sztucznie dośnieżane na całej powierzchni przez 7 armatek śnieżnych. Dzięki oświetleniu można jeździć do późnych godzin wieczornych.

Ośrodek jest czynny codziennie w godz. 9.00-16.00, wieczorne jazdy 16.30-20.00. Jazdę na nartach uprzyjemnia muzyka odtwarzana na terenie całego ośrodka.

W bazie Lehota, położonej 1 km od Kašová znajduje się jeden wyciąg (długość wyciągu - 700 m, przepustowość 700 os/h., różnica wniesień 170 m). Trasy narciarskie są pokryte tylko naturalnym śniegiem i przeznaczone są dla zaawansowanych narciarzy.

W obu ośrodkach obowiązuje jeden karnet narciarski. Atrakcją jest snowtubing - 3 trasy 95-110 m. A nowością w tym sezonie jest ZORBING - turlanie po stoku w przezroczystej kuli (zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym).

Wyciągi narciarskie -8
>
4-osobowa kolej liniowa -1
> wyciągi orczykowe -7
> łączna przepustowość 6100 os./godz.

Trasy zjazdowe - 8
>
długość 5,3 km
> łatwe, średnio trudne, trudne
> sztucznie dośnieżane (3,7 km), oświetlone

Usługi:
>
szkółka narciarska
> wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
> NOWOŚĆ! SNOWTUBING
> restauracja
> bufety
> bezpłatny parking

Górskie Pogotowie Ratownicze, Pogotowie Narciarskie „Jased"
 Jasnáznajduje się dokładnie w środku Słowacji i jest najważniejszym turystycznym centrum kraju, zarówno w porze letniej, jak i zimowej.

Jest największym ośrodkiem narciarskim w Europie Środkowej. Leży w rejonach na północ i na południe od Chopoka (2024 m n.p.m.) – drugiego co do wysokości szczytu Niskich Tatr, stąd nazwa dwu ośrodków Chopok Północ i Chopok Południe, które w ubiegłym sezonie połączyły się.

Chopok Północ leży w otoczeniu przeuroczej przyrody Doliny Demianowskiej (Demänovskej doliny), niedaleko Liptowskiego Mikulasza, Chopok Północ niedaleko miasta Brezno. O każdej porze roku jest tu pięknie, więc warto przyjeżdżać, bo sezon w Jasnej nigdy się nie kończy!

Zimą jest okazja pojeździć na nartach na najdłuższych trasach zjazdowych na Słowacji. Jest tu 35 km tras zjazdowych (25 km na północnym stoku i 10 km na południowym), z czego 15 km tras jest sztucznie dośnieżanych, zaś 2 km są sztucznie oświetlone.

Do dyspozycji narciarzy jest kolejka krzesełkowa 6-osobowa, kolejka krzesełkowa 2-osobowa, cztery kolejki krzesełkowe 4-osobowe oraz gondolowa kolejka linowa.

Stacja dysponuje 11 wyciągami orczykowymi po stronie północnej i 5 wyciągami po stronie południowej. Polecamy strome żleby Derešov, Ďumbiera i Chopok jako wyzwanie dla bardziej doświadczonych i ambitnych narciarzy.

Mogą się tu wykazać swoją odwagą amatorzy narciarstwa alpejskiego i snowboardu. Każdego roku w Jasnej odbywają się mistrzostwa Słowacji w narciarstwie alpejskim.

Wyciągi narciarskie – 23
>
kolejka krzesełkowa 6-osobowa – 1
> kolejka krzesełkowa 4-osobowa – 4 > kolejka krzesełkowa 2-osobowa – 1 > gondolowa kolejka linowa – 1 > wyciągi orczykowe – 16
> przepustowość 21000 os./godz.

Trasy zjazdowe – 28
> Długość 35 km, łatwe, średnio trudne, trudne
> sztuczne zaśnieżane na odcinku 16 km, ratrakowane, sztuczne oświetlenie umożliwia jazdę wieczorem (na odcinku 2,5 km)

Trasy biegowe
>
długość 4 km, ratrakowane 2 km

Usługi
>
szkoła narciarska dla dorosłych i dzieci
> wypożyczalnia nart i snowboardów
> serwis narciarski
> kawiarnia internetowa
> skibus > 14 punktów gastronomicznych
> 4 parki zabaw dla dzieci
> bary Aprés ski
> jazda na sankach w porze wieczornej
> SKI IN - SKI OUT – zakwaterowanie tuż przy stokach narciarskich > możliwość skorzystania ze słynnych basenów termalnych w niedalekiej miejscowości Besenova
> snowpark
> Ski School in Jasna – najlepsi instruktorzy, pierwszeństwo przy wstępie na wyciągi, free-riding z instruktorem, zabawy i konkursy.

Nowość sezonu 2009/2010
>
nowa 8-osobowa kolej gondolowa GrandJet z przedłużoną trasą Vrbická > Snow Park Jelení Grúň z atrakcjami przede wszystkim dla snowboardzistów
> MAXiland – dziecięcy ośrodek zimowy o powierzchni aż 4000 m²
> restauaracja Pizza von Roll z paleniskiem > nowy system parkowania, skibusy
> zwiększenie sztucznego zaśnieżania – gwarancja śniegu przez 5 miesięcy
 
Imprezy:
>
ośrodek jest kandydatem do ALPINE FIS SKI WORLD CUP 2010/2011 


 
SKI Kubínska holá (720-1396 m n.p.m.) jest jednym z najczęściej wybieranych ośrodków narciarskich na Słowacji.

Ośrodek znajduje się tylko 6 km od miasta Dolny Kubín, w rejonie szczytów Kubinska hola (1346 m) i Minčol (1396 m). Na Minčolu są dobrze znakowane średnio trudne trasy zjazdowe. Mniej zaawansowani narciarze mają do wyboru łagodniejszą trasę, która ciągnie się trawersującym łukiem po wschodniej stronie w kierunku schroniska górskiego i z powrotem, przyłącza się do głównej trasy zjazdowej.

Dolna część stoków jest łagodnie wyprofilowana, co zapewnia doskonałe warunki mniej wytrawnym narciarzom, natomiast górna część góry zadowoli najbardziej wymagających entuzjastów nart.

Dla początkujących przeznaczone są tereny treningowe na niższych wysokościach do 900 m oraz w okolicy schroniska górskiego. Trasy zjazdowe posiadają certyfikat FIS. Wszystkich zachwycą piękne widoki na górną i dolną część Orawy Niskie i Zachodnie Tatry oraz Góry Choczskie, Małą i Wielką Fatrę. 

Dla zwolenników zjazdów na jednej desce - snowboardzie - wydzielony jest snowpark z halfpipem i skocznią. Codziennie kursują bezpłatne skibusy, które komfortowo i bezpiecznie dowiozą narciarzy z Dolnego Kubína bezpośrednio do ośrodka narciarskiego i z powrotem. Darmowe miejsca parkingowe na około 1000 samochodów znajdują się bezpośrednio w ośrodku narciarskim.

W miejscowości Dolny Kubin dostępna jest także pływalnia, sauna, stadion zimowy ze sztuczną taflą lodu. Po całodziennym pobycie na stoku można zrelaksować się w basenach termalnych w miejscowości Bešeňová, ok. 30 km lub w Oraviciach, ok. 45 km od Dolnego Kubina.

Nowością tegorocznego sezonu jest nowy system sztucznego zaśnieżania, który umożliwia zaśnieżenie aż 2/3 całej powierzchni zjazdowej (wszystkich tras, a także parku snowboardowego).

Wyciągi narciarskie – 8
> kolejka linowa krzesełkowa 4-osobowa – 1
> wyciągi – 7
> całkowita długość wyciągów – 8470 m
> przepustowość – 6980 os./godz.

Trasy zjazdowe:
>
długość tras zjazdowych 13 km, łatwe, średnio trudne
> sztucznie zaśnieżane, ratrakowane, oświetlone
Usługi:
>
szkółka narciarska dla dzieci i dorosłych
> wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowbordowego
> serwis narciarski
> skibus
> parking
> restauracja, kilka barów, sklep
> Kids’ Park – z przedszkolem narciarskim z wyciągiem taśmowym dla dzieci
 

Ośrodek Ski Centre Levoča leży 6 km na południe od Lewoczy, w miejscowości Levočská Dolina. Położony jest w Górach Lewockich (Levočske vrchy) na wysokości od 634 do 876 m n.p.m. Ośrodek uzyskał w oficjalnym 5-punktowym rankingu ośrodków należących do Związku Słowackich Kolejek i Wyciągów (Lavex) 3 gwiazdki (punkty).
Do dyspozycji narciarzy są 4 wyciągi orczykowe o całkowitej przepustowości 2500 os./godz.
 
Są tu 3 trasy zjazdowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Trasy są profesjonalnie przygotowane, sztucznie dośnieżane. Dzięki sztucznemu oświetleniu istnieje możliwość wieczornej jazdy na nartach. W ośrodku Ski Centre Levoča istnieje wiele możliwości jazdy dla zapalonych snowboardzistów, wydzielona nawet została dla nich specjalna trasa Trawers.

 Wyznaczono także 2 trasy biegowe, które zaczynają się przy górnej stacji narciarskiej (gdzie można wyjechać wyciągiem Tatrapoma). Tymi dobrze utrzymanymi trasami można dostać się do samej Lewoczy.

Ośrodek Ski Centre Levoča ma atrakcyjną ofertę dla rodzin z dziećmi. Mogą oni od sezonu 2006/2007 korzystać z BABY SKI PARK, którą tworzy nartostrada o długości 270 m. Dla początkujących narciarzy i dzieci jest do dyspozycji darmowy dziecięcy wyciąg. Bardziej zaawansowani mogą skorzystać z wyciągu Tatrapoma P.

Można tu także zjeżdżać na sankach, na bobach lub uprawiać snow-tubing. Z miejscowości Spišska Nova Wieś obok Lewoczy do naszego ośrodka i z powrotem kursuje bezpłatny skibus. Bezpłatny transport w obie strony skibusem jest możliwy na podstawie skipassu zakupionego w ośrodku.

Transport gratis przysługuje także właścicielom skipassów sezonowych. Na terenie ośrodka są 2 darmowe parkingi: dla samochodów mieszczący 150 aut oraz dla autobusów (mieści ich 10).

Wyciągi narciarskie orczykowe - 4
> Tatrapoma H130, długość 850 m, różnica wysokości 242 m, przepustowość 900 os./godz.
> Tatrapoma H130, długość 713 m, różnica wysokości 148 m, przepustowość 900 os./godz.
> Tatrapoma P, długość 210 m, różnica wysokości 50 m, przepustowość 600 os./godz.
> dziecięcy wyciąg linowy, długość 60 m, różnica wysokości 6 m, przepustowość 100 os./godz.
> całkowita przepustowość 2500 os./godz.

Trasy zjazdowe - 4
>
„Rodzinna”, długość 1050 m, średnio trudna
> „Zawodnicza”, długość 850 m, trudna
> „Trawers”, długość 1130 m, łatwa
> „Dziecięca”, długość 270 m, łatwa
> całkowita długość tras 3,30 km
> trasy sztucznie dośnieżone, właściwie utrzymane (ratrakowane)
> trasy sztucznie oświetlone, długość tras ze sztucznym oświetleniem - 2250 m

Trasy biegowe - 2
>
Kúty - 10 km (3 okręgi: 2 km, 3 km, 5 km); Zimná hôrka - 3,5 km, długość 13,5 km
 
Usługi: > szkoła i szkółka narciarska z profesjonalnymi instruktorami
> serwis narciarski
> wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
> bezpłatny skibus
> parkingi
 Ośrodek narciarski

Lopušná Dolina - Lučivná
znajduje się w regionie Wysokich Tatr. Położony jest 3 km od miasta Svit i 11 km do miasta Poprad.

Świetne warunki narciarskie zapewnia 12 wyciągów i 6,4 km tras narciarskich, które są sztucznie dośnieżane, dobrze utrzymane i oświetlone wieczorem.

W ośrodku jest U-rampa snowboardowa, oznaczone trasy dla narciarzy biegowych, możliwość uprawiania snowtubingu, a także szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i skuterów śnieżnych, wyżywienie (w ofercie ciepłe i zimne dania).

Ośrodek SKITATRY oferuje dogodne warunki narciarskie z wyciągami: G, H, I, o różnicy wysokości 240 m, przepustowości 1200 os./godz., na sztucznie dośnieżanych trasach o numerach 7, 8, 9, 10. Wyciągiem H można wygodnie podjechać do ośrodka SKICHEM.
Ośrodek SKICHEM oferuje jazdę na nartach dla początkujących i zaawansowanych na wyciągach: A, B, C, D, F, o przepustowości 2600 os/godz. Narciarze mogą korzystać ze sztucznie dośnieżanych tras o numerach 1, 2, 3, 4, 5, 6.

W ośrodku znajduje się  halfpipe, szkoła narciarska i szkółka dla najmniejszych pod wyciągiem E. Trasami o numerach 7 i 8 można wygodnie dojechać do ośrodka SKITATRY.

W ośrosku SNOWPARK z rodzinnej jazdy na nartach można skorzystać na wyciągach J, K, L, M, o przepustowości 1650 os./godz., na sztucznie dośnieżanych trasach: 12, 14, 15, 16 i 17. Przygotowany jest snowtubing N, skutery śnieżne, szkoła narciarska i przygotowana 7 km trasa biegowa, prowadząca przez wszystkie ośrodki.

Wyciągi narciarskie ogółem - 12

Trasy zjazdowe - 6,4 km
> sztucznie dośnieżane, dobrze utrzymane, oświetlone wieczorem

 Trasa biegowa - 7 km
>
prowadzi przez wszystkie ośrodki, przygotowana
 Myto pod Dumbierem
Ski centrum Mýto leży na północnych stokach przedgórza Niskich Tatr bezpośrednio przy drodze dojazdowej z Wysokich Tatr przez Čertovicę do Podbrezovej i Bańskej Bystrzycy.

Na szerokich łąkach na stokach jest siedem tras narciarskich o całkowitej długości 4,5 km, które są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.

Trasy są codziennie utrzymywane przy pomocy najnowocześniejszych technik.
Do dyspozycji narciarzy jest nowowybudowana kolej liniowa i 5 wyciągów orczykowych. Sztucznie dośnieżanie tras gwarantuje dobre warunki do jazdy na nartach w okresie od grudnia do marca.

W ośrodku znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis narciarski, szkoła i szkółka narciarska, nowoczesna restaracja o dużej pojemności z tarasem, bufety, sanitariaty.

Dużą wygodą jest bezpośredni dostęp z bezpłatnego parkingu znajdującego się przy drodze do wyciągów.

Wyciągi narciarskie – 6:
>
kolej liniowa –1
>wyciagi orczykowe – 5

Trasy zjazdowe – 7:
>
całkowita długość 4,5 km
> sztucznie dośnieżane, codziennie utrzymywane
 
Usługi:
> wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
> serwis narciarski
> szkoła i szkółka narciarska
> restaracja
> bufety
> sanitariaty


Ośrodek narciarski SKI CENTUM NIŽNÁ UHLISKÁ, mieści się w Nižnej nad Oravou w obrębie Skoruszyńskich szczytów na wysokości 600 - 860 m n.p.m. Nowo powstały ośrodek narciarski ma w swojej ofercie 3 wyciągi: VL 1300, EPV 300 oraz wyciąg dla dzieci.

Są tu cztery trasy zjazdowe o długościach 1400 m, 900 m, 700 m i 300 m. Trasy utrzymywane są codziennie, także przed wieczornymi jazdami.

Stopień trudności tras narciarskich jest odpowiedni dla wszystkich narciarzy nawet tych najmłodszych. Bezpośrednio przy wyciągu jest bezpłatny parking na ok. 230 aut oraz odnowiony budynek z restauracją dla 60 osób, bufety i pensjonat Uhliská, który zapewnia nocleg dla 45 osób. 

W ośrodku znajdują się także szkoła narciarska i snowboardowa z profesjonalnym instruktorem, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, snowboardowego i snowtubingu.

Ośrodek jest czynny od 9.00 do 16.00, wieczorne jazdy odbywają się w godzinach od 18.00 do 21.00.

Wyciągi narciarskie – 3 >1300, EPV 300, wyciąg dla dzieci
> o długościach 1400 m, 300 m, 100 m

Trasy zjazdowe – 4
> o długościach 1400 m, 900m, 700 m, 300 m
> sztucznie dośnieżane, regularnie utrzymywane
 
Usługi:
>
szkoła narciarska,
> snowboardowa
> snowtubing
> wypożyczalnia sprzętu
> gastronomia – restauracja i bufety
> noclegi 


Oravice to mała miejscowość leżąca niedaleko od granicy z Polską, w Rowie Podtatrzańskim, w pobliżu Habovki (10 km, dojazd Doliną Blatną), 6 km na południe od Witanowej.

Różnorodność przyrodnicza tych okolic jest wynikiem wpływu aż trzech pasm górskich otaczających Dolinę Cichą Orawską – Tatr Zachodnich, Magury Orawskiej oraz Skoruszyny, u zbiegu których położne są Oravice.

W sezonie letnim można zaplanować stąd wyjście na szlaki turystyczne – trudniejsze, przeznaczone dla wprawnych turystów i na szlaki łatwe, których przejście jest możliwe dla całej rodziny. Na zwolenników jazdy na rowerach czeka wiele oznakowanych szlaków rowerowych. Alternatywą dla wycieczek w góry są wycieczki do położonego niedaleko Zamku Orawskiego i Muzeum Wsi Orawskiej w Zubercu.

Po dniu spędzonym na wędrowaniu, czy zwiedzaniu można skorzystać z wód termalnych, z których słyną Oravice. Geotermalna woda w Meander Parku w Oravicach wypływa z głębokości 1611 m i jest uznawana za jedną z najlepszych wód leczniczych na Słowacji.

Wysoko zmineralizowana woda sodowo-wapienno-siarkowa z dużą zawartością żelaza ma temperaturę 28-38°C. Jest ona pomocna przy leczeniu wielu chorób. Ciekawostką jest niewielka zawartość litu, który ma kojący wpływ na psychikę i pomaga zwalczać stres.

Meander Park jest wyposażony w różnorodne baseny: relaksacyjne duży i mały, basen służący do schładzania ciała oraz jaccuzi. Baseny są różnorodne atrakcje, jak: łóżka i krzesełka z kąpielą perełkową, gejzery wodne, grzyby wodne, masaże wodne itp. Połączenie śluzą części zewnętrznej i wewnętrznej basenów umożliwiło kąpiele przez cały rok.

Nie jest rzadkością widok klientów kąpiących się w części zewnętrznej basenów podczas 20°C mrozów i uzupełniających kąpiel w basenach kąpielą w śniegu. Dla spragnionych silniejszych wrażeń jest 100-metrowa zjeżdżalnia wodna.

Uzupełnieniem wszystkich atrakcji może być masaż klasyczny, który jest najbardziej efektywny po rozgrzewającej kąpieli w basenie. Z kąpieliska można podziwiać okoliczne góry – Tatry Zachodnie.

W sąsiedztwie kąpieliska znajduje się stacja narciarska Meander Skipark Oravice, która jest atrakcyjnym uzupełnieniem zimowej oferty tej niezwykłej miejscowości, w której zaraz po zjeździe na nartach można zanurzyć się w basenie termalnym.

Wyciąg narciarski – 1
krzesełkowy 4-osobowy, krzesełka ogrzewane, długość 1050 m, różnica poziomów 235 m, przepustowość 2400 os./godz.

Trasy zjazdowe – 2
łatwa, długość 1300 m, trudniejsza, długość 1100 m

Usługi:
>
szkoła narciarska
> wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
> serwis narciarski
> bezpłatne parkowanie 300 m od szlaków
Gastronomia
> Dwie stylowe restauracje, w których można znaleźć przysmaki kuchni słowackiej i polskiej, kawiarnia i bistro znajdujące się w części mokrej basenów.

Kolejny ośrodek narciarki ORAVA SNOW w Oravskiej Lesnej, znajdujący się w Orawskim Beskidzie na polsko-słowackim pograniczu. W sezonie 2006/2007 ukończono I etap rozwoju ośrodka ORAVA SNOW, uruchomiając 4-osobową krzesełkową kolejkę linową, produkcji firmy Doppelmayr, absolutnego światowego lidera w dziedzinie produkcji kolejek linowych.

Kolej liniowa Doppelmayr Chairdrive dla wygody jej użytkowników jest wyposażona w ruchomy taśmociąg doprowadzający. Ma długość 1000 m i przepustowość: 2400 os./godz.
Przed sezonem zimowym 2008/2009 dokończono nową drogę z Kysuc, co znacznie ułatwiło dojazd z  bardziej na zachód położonych polskich regionów.

Od ostatniego sezonu w ośrodku Orava Snow zaszło wiele zmian na lepsze: powiększono parking znajdujący się obok kolei liniowej, w ośrodku jest dostęp do bezprzewodowego Internetu w restauracji przy dolnym wyciągu i jej okolicach, zapewniona jest opieka dla dzieci!

Znacznie wzrosła liczba miejsc noclegowych w pensjonatach, chatach i kwaterach prywatnych - w stosunku do poprzedniego roku jest ich więcej aż o 100.
Sporą atrakcją jest nowo otwarte obserwatorium astronomiczne w Oravskiej Lesnej.

Ośrodek Orava Snow jest wyjątkowy z kilku powodów. Przede wszystkim, Oravská Lesná jest najzimniejszą doliną na terytorium Słowacji, zimą zawsze pokrytą warstwą śniegu, gdyż śnieg pada tu już od końca października i utrzymuje się aż do połowy maja.

Dziewiczą przyrodę regionu orawskiego można podziwiać z punktów widokowych, umieszczonych na dwóch szczytach łańcucha górskiego, na które wywiozą turystów nasze kolejki
Ośrodek oferuje różnorodne, szerokie i doskonale utrzymane trasy zjazdowe, na których można wypróbować swoje narciarskie umiejętności bez obawy "ścisku" na zboczach. Konfiguracja  zboczy jest dosłownie stworzona do uprawiania zjazdów rodzinnych.

Oferuje także specjalne atrakcje. To m.in. jazda psimi zaprzęgami, saniami ciągniętymi przez konika z dzwoniącymi dzwoneczkami sunącymi przez przepiękną zaśnieżoną dolinę czy też jazda na łyżwach na lodowisku. Będą to niezapomniane przeżycia dla wszystkich gości.

Mamy nadzieję, że dziś Orava Snow jest zaliczana do najlepszych ośrodków sportów zimowych. Zapraszamy wszystkich narciarzy, szczególnie rodziny, do spędzenia urlopu zimowego w naszym ośrodku.

Wyciągi narciarskie - 4:
> Tatrapoma H-130, długość 800 m, przepustowość 1000 os./godz.
> Tatrapoma S, długość 200 m, przepustowość 200 os./godz.
> Tatrapoma P, długość 200 m, przepustowość 200 osób/godz.
> 4-osobowa kolej liniowa Doppelmayr Chairdrive, długość 1000 m, przepustowość 2400 osób/godz.
> całkowita przepustowość 3800 os./godz.
> całkowita długość 2200 m

 Trasy zjazdowe  - 6:
Lehotská 1, łatwa, dł. 1500 m
Lehotská 2, średnio trudna, 1200 m
Lehotská 3, łatwa, 1800 m (Lehotská 3a = 500m, Lehocká 3b, 600 m)
Bučina 1, średnio trudna, 1300 m
Kohútik 1, średnio trudna, 1000 m
Kohútik 2, trudna, 1000 m
długość tras narciarskich ogółem: 8620 m

Usługi:
>
szkoła narciarska
> wypożyczalnia
> półautomatyczne naśnieżanie
> parking
> ski bus
> lodowisko
> snowboard park, 600 m
> Internet bezprzewodowy
> przedszkole narciarskie
> leżaki do opalania
> snowtubing
> wellness centrum - hotel Tyrapol w Oravskiej Lesnej, (ski + wellness pass)
> zaprzęgi konne, psie zaprzęgi
> sala gimnastyczna
> gastronomia
> noclegi

Specjalne wydarzenia:
> SNOWBOARD FEST
> Puchar Europejski Psich Zaprzęgów
> Erdutsky Horyzont - bieg na nartach
 

Ośrodek narciarski Skipark RACIBOR – Oravský Podzámok znajduje się w miejscowości Raciborie, na trasie z Dolnego Kubina w stronę Oravskej priehrady, ok. 1 km od znanego turystycznego ośrodka Oravský Podzámok.

W ośrodku jest 7 km tras o różnym stopniu trudności, o różnicy wysokości 237 m, odpowiednich zarówno dla średnio zaawansowanych, jak i profesjonalnych narciarzy.

W grudniu 2007 uruchomiona została nowa 4-osobowa kolej liniowa wyprodukowana przez francuską firmę POMA-UNIFIX. Wyciąg może obsłużyć 2000 osób na godzinę, ma długość 1050 m.

Jego stacja górna mieści się na wysokości 737 m n.p.m.
Ośrodek Skipark RACIBOR dysponuje także wyciągiem dziecięcym o długości 150 m, przeznaczonym dla najmłodszych oraz początkujących narciarzy, a także wyciągiem orczykowym o długości 300 m.

W górnej części trasy przygotowano specjalny obszar dla snowboardzistów. Na terenie ośrodka jest także dobrze utrzymana trasa dla narciarzy biegowych.

Ośrodek jest wyjątkowy także dzięki temu, że nawet gdy nie ma śniegu, możemy dzięki w pełni zautomatyzowanemu systemowi zaśnieżania w ciągu zaledwie kilku dni zaśnieżyć całość trasy o długości 1200 m.

Skipark RACIBOR oferuje szerokie i dobrze utrzymane trasy. Tutaj narciarze unikną tłumów oraz długiego oczekiwania w kolejkach do wyciągu. Narciarze mogą korzystać z wyciągów w ośrodku bez konieczności wyciągania karnetów z kieszeni (magnetyczne karty „czytane” są z odległości 40 cm).

Zapraszamy całe rodziny, ponieważ nasze stoki są wręcz stworzone do jazdy rodzinnej. 

Region Oravy obfituje w miejsca, które warto odwiedzić. Po nartach nasi goście mogą więc odwiedzić Dolny Kubin, gdzie znajdują się liczne zabytki i muzea, Oravský Podzámok, lub też termalne kąpieliska w Oravicach i Besenovej.

Wyciągi narciarskie –3:
> 4-osobowa kolej liniowa – 1
> wyciąg orczykowy P330, długość 300 m
> wyciąg orczykowy dziecięcy, długość 150 m
 
Trasy zjazdowe – 7:
>
4 trasy trudne (dla zaawansowanych), o długości 1200 m, 1300 m, 1300 m, 1200 m
> 2 trasy średnio trudne (dla średnio zaawansowanych), o długości 1600 m
> 1 trasa łatwa (dla początkujących), długość 200 m
> całkowita długość 7 km

Trasa biegowa:
>
długość 1000 m

Usługi:
>
serwis narciarski
> wypożyczalnia nart
> szkoła narciarska
> bezpłatne parkingi

Regetovka – ośrodek narciarski, położony w Beskidzie Niskim, gości narciarzy już ponad 30 lat. Różnorodność ukształtowania stoków zapewnia wysoką jakość oferty początkującym i zaawansowanym narciarzom.

Długość poszczególnych tras waha się od 300 do 720 m. Trasy są doskonale przygotowane i zaśnieżone, co umożliwia otwarcie sezonu już z początkiem grudnia i zakończenie dopiero z końcem marca. Pięć wyciągów orczykowych posiada przepustowość 3600 os./godz.

Początkującymi narciarzom chętnie pomaga uprzejma obsługa wyciągów. Ośrodek udostępnia swe trasy przez cały tydzień w godz. 09.00 – 16.00, co więcej, każdego dnia istnieje również możliwość jazdy po zmroku (18.00 – 21.00).

Dla amatorów narciarstwa biegowego przygotowane są trasy o długości około 5 km. Na terenie ośrodka narciarskiego oprócz wypożyczalni nart, skuterów śnieżnych oraz terenowych quadów, są dwa nowo wybudowane bary. W pobliżu znajduje się także turystyczna chata z restauracją, gdzie przy doskonałym jedzeniu można podziwiać zalane słońcem stoki Beskidu Niskiego.

Spędzić zimowe ferie w Regetovce oznacza zapewnić sobie aktywny wypoczynek na nartach, w miłym otoczeniu, z dobrej jakości usługami i co najważniejsze – z niezapomnianymi wrażeniami.

Każdego roku odbywają się tu zawody w narciarstwie zjazdowym, a jedną z większych atrakcji jest karnawał na śniegu oraz konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe - maskę.

Wyciągi narciarskie – 5 :
> 2-osobowa kolej liniowa –1
> wyciąg dla dzieci –1
> przepustowość 3600 os./godz.

Trasy zjazdowe – 7:
>
długość tras 3 km, łatwe, średnio trudne, trudne
> sztucznie dośnieżane, ratrakowane, sztucznie oświetlone, szerokie

Trasy biegowe:
>
długość 5 km, ratrakowane

Usługi:
>
szkoła narciarska i snowboardowa
> wypożyczalnia nart, snowboardu, skuterów śnieżnych, quadów
> serwis narciarski oraz snowboardowy
> sklep sportowy
 
Gastronomia:
>
2 restauracje, bufet
 Plejsy (470-912 m n.p.m.) znajdują się w Rudawach Słowackich, na północnych zboczach Krompaskiego Wierchu (1025 m n.p.m.), 2 km od miasta Krompachy i 70 km od Tatr Wysokich.

Tradycja jazdy na nartach na Plejsach sięga 1952 r., kiedy to Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS homologowała trasy narciarskie do slalomu specjalnego, slalomu giganta i super giganta.

Na tych trasach, o różnicy poziomów 450 m, już od kilku lat odbywają się zawody Pucharu Europy w slalomie specjalnym i slalomie gigancie w kategorii kobiet i mężczyzn.

Cały teren jest sztucznie zaśnieżany, co gwarantuje dobre utrzymanie tras do późnych miesięcy wiosennych. Sezon narciarski trwa tutaj około 123 dni w roku, a średnia grubość pokrywy śniegowej wynosi 80 cm.

Ośrodek jest znakomitym miejscem dla dzieci, początkujących narciarzy, średnio jeżdżących i bardzo doświadczonych. Jedna trzecia tras przeznaczona jest dla początkujący narciarzy oraz dzieci, kolejna część - dla narciarzy średnio zaawansowanych, natomiast trzy trasy prezentują najwyższy stopień trudności.

Całkowita długość najtrudniejszych tras wynosi 4,8 km i z pewnością zadowoli najbardziej ambitnych i wymagających amatorów białego szaleństwa.

Najdłuższa trasa w ośrodku ma 2350 m. Na terenie ośrodka jest 400 m wyciąg dla początkujących oraz ogrodzone lodowisko.

Interesujące miejsca w okolicy to: Spišský hrad (Spiski Zamek) zabytek narodowy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zabytek narodowy Spišská Kapitula (Spiska Kapituła) oraz Levoča (Lewocza).

Wyciągi narciarskie - 9:
>
2-osobowa kolejka linowa krzesełkowa - 1
> wyciągi orczykowe - 8
> łączna przepustowość 6200 os./godz.

Trasy zjazdowe:
>
3 łatwe trasy zjazdowe, długość 1 km
> 3 średniej trudności trasy zjazdowe, długość 1,8 km
> 3 trudne trasy zjazdowe, długość 4,8 km, najdłuższa trasa ma 2350 m, różnica poziomów 420 m
> trasy ratrakowane, sztucznie zaśnieżane, co gwarantuje komfortową jazdę do wiosny

Trasy biegowe:
>
długość 11 km

Usługi:
>
szkoła narciarska i snowboardowi
> wypożyczalnia nart
> serwis narciarski
> symulator golfowy
> sztuczne lodowisko
> siłownia
> bezpłatny parking
> gastronomia: restauracja, fast food, koliba, bufety, bar nocny
> narciarskie służby ratunkowe
> Centrum Relaksacyjne: sauna fińska, ziołowa, parowa, basen z falami i wanna z masażem, solarium, masaże
> tenis stołowy, bilard, bowling

Usługi:
> recepcja
> restauracja z barem (na 120 osób)
> bowling i symulator gry w golfa
> Centrum Wellness (4 rodzaje saun, Jacuzzi, wirówka, basen, masaże) i fitness klub
> sala konferencyjna (na 120 osób) oraz 2 saloniki (na 25-30 osób)
> koliba i altana na grilla
> darmowe parkowanie
> darmowy dostęp do internetu
> darmowa przechowalnia nart
 

Ośrodek narciarski SKI PARK Ružomberok położony jest na zboczach Wielkiej Fatry ponad miastem Ružomberok na wysokości od 545 do 1209 m n.p.m.

To miejsce odpoczynku, cenione zarówno przez turystów z kraju, jak i zagranicy. Jest to jeden z najnowocześniejszych ośrodków na Słowacji o wysokim standardzie usług, programie serwisowym oraz dbałości o klienta.

Ski Park Ružomberok znany jest ze swojego doskonałego położenia geograficznego: miasto Ružomberok leży przy głównym ciągu turystycznym Żylina - Wysokie Tatry.
„Bramą" do ośrodka jest miejska dzielnica Hrabovo (oddalona od centrum miasta jedynie o 2 km).

Z Hrabova można dostać się na Malinô Brdo nowoczesną 8-osobową koleją kabinową, o długości 1770 m, która w ciągu godziny przewozi 1500 osób. Bezpośrednio w centrum ośrodka położona jest 4-osobowa kolej liniowa, 2 wyciągi orczykowe oraz 4 wyciągi dla początkujących i dzieci.

W każdy weekend podczas ferii dla turystów ośrodka organizuje się interesujące imprezy i konkursy dla całej rodziny (snowtubing - jazda na specjalnej oponie gumowej, różne konkursy w jeździe na nartach, snowpark dla dzieci itp.).

W ośrodku do dyspozycji jest 12 km tras zjazdowych, najdłuższa z nich ma długość aż 3900 m, pokonuje różnicę wysokości 698 m i stanowi najdłuższą sztucznie dośnieżaną nartostradę na Słowacji.

Okolica ośrodka oferuje doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego oraz turystyki. Do największych atrakcji należy skansen wsie Vlkolínec (UNESCO), okrąg wokół Sidorova oraz "bajkowe" zimowe przejście na Smrekovicę.

Wyciągi narciarskie - 8:
>
8-osobowa kolej kabinowa - 1
> 4-osobowa kolej liniowa - 1
> 2 wyciągi orczykowe
> 4 wyciągi dla początkujących i dzieci

Trasy zjazdowe - 7:
>
długość 12 km
> dobrze przygotowane, sztucznie dośnieżane w 70 %  

Trasy biegowe:
>
30 km tras przeznaczonych dla narciarzy biegowych 

Usługi:
>
serwis narciarski
> szkoła narciarska
> szkółka dla dzieci
> skibus
> snowtubing
> bezpłatny parking 

Selce-Čachovo
- urocze miejsce, znany słowacki ośrodek sportów zimowych, leży 10 km od Bańskiej Bystrzycy, w paśmie Wierchów Starogórskich.

Na wysokościach 470-650 m n.p.m. rozciągają się piękne lasy, zaśnieżone łąki i trasy narciarskie, na których przyjemnie mogą spędzić czas całe rodziny.

Jest to ośrodek nastawiony na organizowanie wypoczynku rodzinnego. Bardzo dobre warunki odpowiadają wszystkim narciarzom.

Trasy przygotowane są profesjonalnie, przy użyciu nowoczesnego sprzętu, w razie potrzeby zaśnieżane także sztucznym śniegiem. Działają tutaj dwa wyciągi typu Doppelmayer (trasy: 681/940 m i 450/550 m), jeden Tatrapoma (trasa 350/400 m) i jeden linowy EVP dla dzieci (trasa 100/100 m).
Dzięki oświetleniu stoków możliwa jest wieczorowa jazda na nartach, w godz.18.00 - 21.00. Dla uatrakcyjnienia pobytu proponuje się wczasowiczom wspólne, turystyczne przejście na biegówkach trasą: Selce-Čachovo - Šachtičky - Donovaly oraz tradycyjny, duży pochód karnawałowy na św. Józefa - 19 marca.
 

Wyciągi narciarskie - 4:
>
przepustowości 3300 os./godz.

Trasy zjazdowe:
>
długość 1,5 km, sztucznie dośnieżane na całej długości
> sztuczne oświetlenie na długości 400 m

Trasy biegowe - długość 25 km, przygotowane

Usługi:
>
szkoła i szkółka narciarska
> kursy narciarskie oraz zespołowe trenowanie narciarzy
> łyżwy
> narty tourowe
> trasy saneczkarskie
> wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i sanek
> serwis narciarski
> parking w pobliżu wyciągów
> placówka GOPR.
> punkty gastronomiczne

Stebnícka Huta to ośrodek narciarski położony w malowniczej dolinie potoku Stebniczek, w górskim łańcuchu Niskich Beskidów, na wysokościach 450 – 750 m n.p.m.

Wioska istnieje od XVII w., a w latach 1641-1856 funkcjonowała tu huta szkła, w której produkowano także szkło kryształowe. Stebnicka Huta leży 17 km od Bardejova, bardzo blisko przejścia granicznego z Polską w Blechnarce, z Wysowej Zdrój prowadzi do przejścia szlak żółty, a potem na terenie Słowacji także szlak żółty do Stebníckiej Huty.

Ta, otoczona lasami, miejscowość jest popularnym miejscem wypoczynku oraz stwarza możliwości uprawiania turystyki i sportu tak w lecie, jak i w zimie. Dzięki sprzyjającemu klimatowi sezon narciarski zaczyna się w grudniu, a kończy w marcu.

Są tutaj dwa wyciągi narciarskie – dla początkujących i zaawansowanych, można też uprawiać snowboard, a bliskie sąsiedztwo Regetovki stwarza możliwość korzystania również z tamtejszych tras i wyciągów.
Na terenie ośrodka dla narciarzy są bezpłatne parkingi.

Wyciągi narciarskie – 2:
>
wyciąg typu H210 – 1
> przepustowość 900 osób/godz.
> różnica wysokości 150 m, długość 900 m
> wyciąg typu P300 – 1
> przepustowość 300 osób/godz.
> różnica wysokości 100 m, długość 450 m
 
Trasy zjazdowe:
>
długość 3000 m, łatwe, ratrakowane

Usługi:
>
dwie restauracje
 Štrbské Pleso (1400-1840 m n.p.m.) – znany i atrakcyjny ośrodek narciarski o znaczeniu międzynarodowym leży nad jeziorem o tej samej nazwie, na początku Doliny Mlynickiej, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Štrbské Pleso jest jedną z kilku miejscowości, które tworzą administracyjny kompleks o nazwie Vysoké Tatry, a do którego należy m.in. Tatrzańska Łomnica i Stary Smokowiec.

Štrbské Pleso, Starý Smokovec i Tatrzańska Łomnica są połączone tatrzańską kolejką wąskotorową. Štrbské Pleso jest sławnym i głównym ośrodkiem klasycznych dyscyplin narciarskich biegów i skoków.

W 1970 r. było miejscem Mistrzostw Świata w Dyscyplinach Sportowych. Corocznie odbywają się tu zawody o Puchar Europy i Puchar Świata FIS oraz liczne imprezy i zawody na śniegu.
W ośrodku są 3 tereny narciarskie – Esíčko, Solisko i Interski z 8 trasami zjazdowymi, (sztucznie zaśnieżanymi i oświetlonymi), trasami do uprawiania narciarstwa biegowego, wyciągami narciarskimi, trasami przygotowanymi do jazdy na snowboardzie i do free-ridingu.

W sezonie 2008/2009 przygotowano trasę zjazdową na Solisku/ Furkota.
Trasa ma długość aż 1800 m, z czego pierwsze 1250 m jest oznaczone na czerwono (trudna), kolejne 650 na niebiesko (średnio trudne).

Po Štrbskim Plesie, na trasie od dworca kolejowego do ośrodka narciarskiego, kursuje bezpłatny turystyczny eko-pociąg, który cieszy się dużym powodzeniem, podobny rozwozi narciarzy także w Tatrzańskiej Łomnicy. Jedną z większych atrakcji jest Park Snow Štrbské Pleso, który oferuje różnego rodzaju rozrywki sportowe.

Po całodziennym szusowaniu na nartach, czy chodzeniu po górach, bardzo dobrym relaksem jest kąpiel w gorącej termalnej wodzie leczniczej w Termalnym Parku Wodnym Aquacity w Popradzie (www.aquacity.sk).

Ze Štrbskiego Plesa jest niedaleko do kolejnego aquaparku – Tatralandia koło Liptowskiego Mikulasza (www.tatralandia.sk).
U podnóża góry Ostervy (1984 m n.p.m.) ponad jeziorem Štrbské Pleso znajduje się symboliczny cmentarz ludzi gór.

Wyciągi narciarskie – 6:
>
6-osobowa kolej krzesełkowa – 1
> 4-osobowa kolej krzesełkowa – 1
> 3-osobowa kolej krzesełkowa – 1
> wyciągi orczykowe – 3
> przepustowość 4700 os./godz.

Trasy zjazdowe – 9:
>
długość 7,5 km, trudne i średnio trudne
> 7 km sztuczne zaśnieżanych
 

Trasy biegowe:
>
długość 18 km
> Dwie skocznie narciarskie K-90 i K-120

Usługi:
>
szkoła narciarska dla dorosłych i dla dzieci
> szkoła jazdy na snowboardzie, szkoła narciarstwa biegowego
> wypożyczalnie sprzętu narciarskiego
> bezpłatny skibus
> serwisy narciarskie
> pogotowie górskie, lekarz, apteka
> parkingi dla 925 samochodów oraz 38 autobusów
> kantor wymiany walut, poczta, przechowalnia bagażu
> sklepy, restauracje, kawiarnie, winiarnie, dyskoteki
> kryte baseny, fitness club
> funpark
> bilety obowiązują na terenach ośrodków Starý Smokovec-Hrebienok; Tatranská Lomnica oraz Ždiar-Bachledova dolina.

Nowości sezonu 2010/11
3 ośrodki 1 skipass – 10-dniowy karnet na okaziciela za jedyne 18 €/dzień
Uwaga narciarze, snowboarderzy i wszyscy entuzjaści zimowych sportów! Najlepsze ośrodki narciarskie działające pod marką PARK SNOW przedstawiają nowość, której na Słowacji jeszcze nie było: „3 ośrodki = 1 cena = 1 skipass”.

Ośrodki łączy nie tylko wspólna marka PARK SNOW; od najbliższego sezonu będzie obowiązywał w nich jeden, w

Cena

> dopłata do pokoju 1-osobowego: + 50 PLN/doba
> dopłata do apartamentu 2-osobowego: + 30 PLN/osoba/doba
> dopłata do apartamentu z jacuzzi: + 40 PLN/osoba/doba

> dopłata do zabawy sylwestrowej 199 zł/osoba

Możliwośc wykupienia dodatkowego dnia

Termin: 30.12-02.01.2012
Cena podstawowa:
499 zł/osoba

LAST MINUTE!!!
SYLWESTER SŁOWACJA, APARTAMENTY Z JACCUZI NA SYLWESTRA, SYLWESTER 2011/2012 NA SŁOWACJI

Dodatkowy link
Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę
Wygodny i przytulny pensjonat położony w cichej okolicy parku w dzielnicy Borik. Zaledwie kilka minut spacerem od centrum miasta. W pensjonacie są nowoczesne i dobrze wyposażone pokoje i stylowa restauracja.
W Żylinie znajdziemy centra handlowe, kryty basen, halę sportową i boiska do siatkówki plażowej w pobliżu pensjonatu. Pensjonat posiada parking chroniony przez system kamer.


POKOJE: 

15 komfortowych pokoi. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę, WC, telefon, telewizję kablową, radio z budzikiem oraz bezprzewodowy Internet. 1 i 2-osobowe oraz apartamenty.


WYŻYWIENIE:

śniadania w formie bogatego bufetu. Na miejscu możliwość skorzystania z hotelowej restauracji - wybór dań z karty menu.

SYLWESTER:
muzyka na żywo w restauracji, zakąski, aperitif, kolacja, kawa, herbata, szampan.


W OBIEKCIE:

klimatyzowana restauracja z kominkiem, WiFi internet, taras letni, plac zabaw dla dzieci. 

Żylina/Streczno
ŻYLINA jest jednym z większych miast Słowacji, oddalona od Zwardonia 50 km, od Cieszyna 75 km. W centrum miasta, a szczególnie w rejonie ładnego rynku znajdują się liczne puby i kluby, gdzie tętni życie nocne.

STRECZNO: wioska położona u stóp Małej Fatry, u wrót do malowniczej doliny, nad rzeką Wag. Oddalona 10 km od Żyliny. Nad wioską górują urocze ruiny zamku. Z wioski możliwość przeprawy promem na drugi brzeg Wagu - 45 Sk/samochód, 5 Sk/os..

Atrakcje turystyczne:
> zamek w Strecznie
> uzdrowisko ze słynnym kompleksem "Aphrodite" w Rajeckich Teplicach - 15/25 km
> "słowackie Betlejem” w Rajeckiej Leśnej - 30 km
> piękny gotycki zamek oraz uzdrowisko w Bojnicach - 65 km
> baseny termalne w Beszenowej - 80 km

Informacje narciarskie: z Żyliny kursują bezpłatne SKI-BUSY do 2 słynnych ośrodków narciarkich:
> "Snow Paradise" w Oszczadnicy [Wielka Racza]     
> Dolina Vratnej 
Ponadto niedaleko Żyliny [4 km] w wiosce Tepliczka znajduje się 1 wyciąg orczykowy o dł. 600 m. 

VRATNA: jedna z najpiękniejszych dolin na Słowacji, rozciągająca się na powierzchni ok. 36 km², otoczona najwyższymi szczytami Małej Fatry: Boboty, Velký Rozsutec [1610 m], Stoh [1608 m], Chleb [1647 m], Velký Kriváň [1709 m], Poludňový Grúň [1460 m], Kravarské [1360 m], Baraniarky i Sokolie.
Do doliny prowadzi droga z wioski Terchová [miejsce narodzin Janosika w 1688 roku], przez wąwóz Tiesnavy. Parkingi przy wyciągach, sklep, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, ski servis, pogotowie górskie, kantor wymiany walut.

W sezonie zimowym Vratna staje się doskonałym ośrodkiem narciarskim:
> 14 km tras zjazdowych
> 1 kolejka gondolowa 8-os, 1 kolejka krzesełkowa 4-os., 15 wyciągów o łącznej przepustowości ok. 11498 os./h
> sztuczne zaśnieżanie tras na obszarze 50 ha przy pomocy 20 armatek śnieżnych
> wyciągi czynne w godz. 08:00 - 16:00
> oświetlenie wieczorne od 17:00 do 21:00
> 15 tras zjazdowych: 5 niebieskich, 9 czerwonych i 2 czarne
> bezpłatne SKI-busy z Żyliny; wyjazd z Żyliny o godz. 9.00 z dworca autobusowego [niedaleko dworca kolejowego], wyjazd z Vratnej o godz. 17.00 

W skład ośrodka Vrátna wchodzą: Paseky, Poludňový Grúň, Chleb, Tížinka i Príslop.

Vrátna - Paseky
> 4-os. kolejka krzesełkowa o dł. 1400 m i przepustowości 2034 os./h
> 3 wyciągi o długości od 300 do 1000 m
> zjazd z wysokości 687 - 1000 m n.p.m.
> 3 trasy czerwone i 1 niebieska o dł. 300–1400 m
> najdłuższa trasa - czerwona Paseky I o dł. 1400 m i różnicy wzniesień 395 m

Vrátna - Poludňový Grúň

> 4 wyciągi o dł. od 160 - 706 m
> zjazd z wysokości 1000 - 1260 m n.p.m.
> 1 trasa niebieska i 2 czerwone o dł. 364 - 706
> najdłuższa trasa - czerwona Poludňový Grúň I o dł. 706 m i różnicy wzniesień 256 m

Vrátna - Chleb
> NOWOŚĆ!!! 8-os. kolejka gondolowa na Chleb – przepustowość: 900 os./h; czas przejazdu: 6 min; czynna od 8:30 do 16:00
> 3 wyciągi o długości od 300 do 1845 m
> zjazd z wysokości 1490 - 1550 m n.p.m.
> 2 trasy czarne i 1 czerwona o dł. 300 – 2000 m
> najdłuższa trasa - Pod lanovkou Chleb o dł. 2000 m i różnicy poziomów 754 m

Vrátna - Tížinka
> 4 wyciągi o długości od 75 do 410 m
> zjazd z wysokości 665 - 700 m n.p.m.
> 3 trasy niebieskie o dł. 200 - 410
> najdłuższa trasa: niebieska Tížinka I o dł. 410 m i różnicy wzniesień 85 m

Vrátna - Príslop
> 1 wyciąg o dł. 820 m
> zjazd z wysokości 900 m n.p.m.
> 2 trasy czerwone zjazdowe o dł. 820 i 900 m
> najdłuższa trasa - Príslop II o dł. 900 m i różnicy poziomów 267 m


cenny SKI-passów:

w okresie 7.01 – 24.03.2008 [wszystkie wyciągi]: 1 dzień - 720 Sk, 2 dni – 1270 Sk, 3 dni – 1800 Sk, 4 dni – 2340 Sk, 5 dni – 2810 Sk, 6 dni - 3270 Sk
                

 

Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |