H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Czechy -> Harrachov -> Sylwester Czechy, Czechy - Harrahov, "Hotel Emerich", wyciągi narciarskie, Karkonosze
Przeglądaj
Nazwa
Sylwester Czechy, Czechy - Harrahov, "Hotel Emerich", wyciągi narciarskie, Karkonosze
Termin
od 27-12-2010 do 03-01-2011
Miejsce
Czechy, Harrachov
Zakwaterowanie
Przy hotelu znajduję się centrum narciarskie SKI Pec. Jest idealnym miejscem dla miłośników jazdy na nartach i snowboardzie. Hotel górski Emerich znajduje się na wysokości 1000m npm i 800 m powyżej Doliny miejscowości Pec pod Śnieżką.
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Zabawa Sylwestrowa
Bal Sylwestrowy
Dojazd
własny
Cena minimalna
1799 zł
Cena zawiera
- zakwaterowanie
- śniadania
- bal sylwestrowy


Cena nie zawiera
Płatne dodatkowo:
- taksa klimatyczna płatna na miejscu ok. 1 EURO osoba/doba
- ubezpieczenie KL i NWW - 40zł/osoba/pobyt
Najbliższe stoki

Harrachov dysponuje ponad 6000 miejsc noclegowych o różnym standardzie w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych a ponad 60 hoteli i restauracji zapewnia usługi gastronomiczne. Zgodnie z przysłowiem: "Nie samym chlebem człowiek żyje"

Harrachov oprócz sportów zimowych oferuje szereg innych atrakcji o charakterze ruchowym i kulturalnym. Można tu odwiedzić muzeum sportu przybliżające działalność sportową Harrachova oraz muzeum szkła z historyczną kolekcją wyrobów szklanych tutejszej huty szkła.

Zwiedzanie można połączyć z wizytą w tutejszej hucie szkła, zobaczeniem procesu produkcyjnego a także odwiedzenia browaru powtórnie otwartego na początku 2002 wraz z degustacją piwa.

Mimo, że oferta zimowa Harrachova jest bardzo bogata, nie zawiedzie on swoich gości również latem. Duża oferta wycieczek krajoznawczych i rowerowych do Karkonoszy i Gór Izerskich, oraz do ich polskiej części, jest bardzo kusząca. Nowo otwarte turystyczne przejście graniczne obok schroniska Vosecká Bouda i w M?tinách bardzo uprościły planowanie pięknych, a do tej pory niemożliwych do zrealizowania wycieczek.

Jeżeli ktoś nie ma siły na wjeżdżanie na rowerze na szczyt góry może rozwiązać swój problem przy pomocy kolejki linowej. Może bowiem kolejką wjechać na Czarcią Górę (przewóz rowerów jest bezpłatny), a następnie zjechać różnymi trasami na dół. Latem możliwe są również kąpiele w górskich potokach i kąpieliskach, możliwość ta jednak dotyczy tylko osób naprawdę zahartowanych.

Jak dojechać do Harrachova? Nic prostszego. Samochodem drogą I/10 z Pragi przez Mladą Boleslav, Turnov i Tanvald. Z Hradca Králové w kierunku Jičína, Horky u St.Paky, Jilemnicę, a następnie droga I/14 do Harrachova. Pociągiem do stacji Harrachov, gdzie przez cały sezon letni i zimowy jest połączenie do centrum Harrachova.

Stałe połączenie autobusowe z Brna, Pragi i Liberca. Harrachov jest znaczącym ośrodkiem narciarskim, miastem znanym z przemysłu szklarskiego i tradycji sportowej, leżącym w malowniczej dolinie rzeczki Mumlavy w najbardziej wysuniętej na zachód części Karkonoszy.

Również latem Harrachov otwiera swe gościnne ramiona dla wszystkich zainteresowanych spędzeniem aktywnego urlopu w górach.

Ośrodek ten oferuje wiele rodzajów zakwaterowania, począwszy od hoteli, pensjonatów i auto-campingów, po noclegi o charakterze turystycznym, a także usługi gastronomiczne w ponad 60 hotelach i restauracjach.

Turyści mają możliwość sportowego wyżycia się na boiskach piłkarskich oraz w tenisie, golfie, mini-golfie, a także w lataniu zaczepowym. Istnieje możliwość zabawy na dyskotekach, przy bowlingu oraz w kino-kawiarniach.

Polecamy wizytę w muzeum sportu, muzeum szkła, zwiedzanie huty i frezarni szkła, browaru w hucie szkła oraz punktu sprzedaży ręcznie wyrabianego szkła. Ostatnio zostało otwarte turystyczne przejście graniczne do Polski w Mytinach, umożliwiające piesze i rowerowe wycieczki do polskiej części Gór Izerskich.

Kąpiel w naturalnym basenie czy potoku górskim będą dobrym testem na Państwa wytrzymałość. Kolejka linowa na Czarcią Górę (otwarta w godz. 8:00-18:00) umożliwi Państwu, oprócz zobaczenia pięknego widoku, również możliwość rozpoczęcia wycieczek rowerowych, wypadów do najbliższej okolicy oraz wycieczek górskich. Zachęcamy do odwiedzenia terenów skoczni narciarskich, na których walczono o tytuły Mistrza Świata.
 

Skocznie narciarskie w Harrachovie

Skocznie narciarskie stały się nierozłączną częścią Harrachova. Właścicielem i zarządcą wszystkich 5 skoczni w obu ośrodkach jest Ośrodek Klasický areál Harrachov, o.p.s.

Obok hotelu Skicentrum znajduje się teren średnich skoczni, gdzie znajdują się skocznie z punktem krytycznym 40 m, oznaczonym w terminologii narciarskiej K40, 70 m (K70) i 90 m (K90). W 1997 roku skocznia została pokryta sztuczną nawierzchnią, wyprodukowaną przez firmę SAJA z Finlandii, która umożliwia w lecie skoki na nartach.

Powyżej, na Czarciej Górze znajdują się duże skocznie narciarskie wybudowane w latach 1978-1983, ze skocznią o punkcie krytycznym 120m (K120) i skocznią mamucią, której punkt krytyczny po ostatniej przebudowie w 2000 roku wynosi 185m.

Wymiary i parametry techniczne skoczni znajdują się w certyfikatach poszczególnych skoczni. Dla niewtajemniczonych, certyfikat jest dla skoczni dokumentem potwierdzającym fakt, że jej parametry odpowiadają przepisom budowlanym dla skoczni narciarskich oraz przepisom bezpieczeństwa.

Mniejszym skoczniom, na których organizowane są zawody w skokach narciarskich na poziomie krajowym, certyfikaty wydaje Związek Narciarzy Republiki Czeskiej, natomiast skocznie, na których organizowane są zawody międzynarodowe wymagają certyfikatu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Cena
Uwagi:
> Dopłata do kolacji 200 zł/turnus.

Dostawka: 1149 PLN
Dziecko do lat 12: 999 PLN

Dodatkowy link
Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę

Przy hotelu znajduję się  centrum narciarskie SKI Pec. Jest idealnym miejscem dla miłośników jazdy na nartach i snowboardzie. Hotel górski Emerich znajduje się na wysokości 1000m npm i 800 m powyżej Doliny miejscowości Pec pod Śnieżką.

Pokoje: 2-osobowe z łazienkami, TV, balkonem, internet. 

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu.

Do dyspozycji gości: sauna, masaże, restauracja, bar, klub, parking.

Uwaga: W sezonie zimowym samochody zostawiamy na parkingu poniżej hotelu a goście są odbierani rolbą.

Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |