H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Czechy -> Harrachov -> Narty Sylwester, Sylwester Czechy, Czechy - Harrahov "Hotel Bily Horec***" (Noclegi dla Narciarzy na Sylwestra)
Przeglądaj
Nazwa
Narty Sylwester, Sylwester Czechy, Czechy - Harrahov "Hotel Bily Horec***" (Noclegi dla Narciarzy na Sylwestra)
Termin
od 27-12-2011 do 01-01-2012
Miejsce
Czechy, Harrachov
Zakwaterowanie
Narty Sylwester 2011/2012. Hotel znajduje się w samym centrum miasta ok. 200 m od stacji wyciągu 4-krzesełkowego na Certovą Gorę - Harrachov. Hotel jest naprzeciw skoczni narciarskich.
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Zabawa Sylwestrowa
Bez Balu
Dojazd
własny
Cena minimalna
1699 zł
Cena zawiera
- zakwaterowanie
- śniadania i obiadokolacje
- kąpiele, łaźnia parowa, jacuzzi w godzinach od 9 do 11, 16 -21
- basen, siłownia w godzinach od 7-11, 13-21 do korzystania w Hotelu Sklar
Cena nie zawiera
- taksa klimatyczna płatna na miejscu ok. 1 EURO osoba/doba
- ubezpieczenie KL i NWW - 50zł/osoba/pobyt
Najbliższe stoki
Sylwester na nartach - Czechy Narty 2011/2012Położony jest w zachodniej części Karkonoszy graniczącej z Górami Izerskimi, w dolinie rzeki Mumlavy. Otoczenie od południa Czarcią Górą (Čertová Hora) a od północy przesmykiem Novosvětským sprawia, że tutejsze górskie warunki klimatyczne czynią z niego doskonały ośrodek sportów zimowych i rekreacji. I chociaż jego wysokość nad poziomem morza 680 m (przy kościele) nie jest uderzająca, trochę racji mają starzy mieszkańcy twierdząc, że w Harrachovie przez połowę roku jest chłodno, a przez drugą zimno.

Dzięki takiemu ukształtowaniu terenu, odpowiedniemu dla terenów narciarskich, Harrachov stał się stopniowo znanym na świecie centrum narciarskim, oferującym wysokiej jakości usługi związane ze sportami zimowymi. Harrachov oferuje szereg sztucznie naśnieżanych tras zjazdowych z Czarciej Góry , o różnym stopniu trudności, z dwiema cztero krzesełkowymi kolejkami aż na szczyt, wiele utrzymanych tras biegowych i dróg aż do grzbietów Karkonoszy, dużą ilość miejsc treningowych dla początkujących narciarzy i dzieci, wiele szkół narciarskich z doświadczonymi instruktorami jazdy na nartach oraz bogactwo wypożyczalni sprzętu sportowego i.t.p. Jako jedyny w Czechach i jeden z niewielu na świecie, ośrodek ten wyposażony jest w kompletny zestaw ośmiu skoczni narciarskich. Od najmniejszej z 8 metrowym punktem krytycznym dla pięcioletnich brzdąców, aż po skocznię mamucią K 185 umożliwiająca prawdziwym i odważnym sportowcom loty na odległość ponad 200 m.

Harrachov dysponuje ponad 6000 miejsc noclegowych o różnym standardzie w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych a ponad 60 hoteli i restauracji zapewnia usługi gastronomiczne. Zgodnie z przysłowiem: "Nie samym chlebem człowiek żyje" Harrachov oprócz sportów zimowych oferuje szereg innych atrakcji o charakterze ruchowym i kulturalnym. Można tu odwiedzić muzeum sportu przybliżające działalność sportową Harrachova oraz muzeum szkła z historyczną kolekcją wyrobów szklanych tutejszej huty szkła. Zwiedzanie można połączyć z wizytą w tutejszej hucie szkła, zobaczeniem procesu produkcyjnego a także odwiedzenia browaru powtórnie otwartego na początku 2002 wraz z degustacją piwa.

Mimo, że oferta zimowa Harrachova jest bardzo bogata, nie zawiedzie on swoich gości również latem. Duża oferta wycieczek krajoznawczych i rowerowych do Karkonoszy i Gór Izerskich, oraz do ich polskiej części, jest bardzo kusząca. Nowo otwarte turystyczne przejście graniczne obok schroniska Vosecká Bouda i w M?tinách bardzo uprościły planowanie pięknych, a do tej pory niemożliwych do zrealizowania wycieczek. Jeżeli ktoś nie ma siły na wjeżdżanie na rowerze na szczyt góry może rozwiązać swój problem przy pomocy kolejki linowej. Może bowiem kolejką wjechać na Czarcią Górę (przewóz rowerów jest bezpłatny), a następnie zjechać różnymi trasami na dół. Latem możliwe są również kąpiele w górskich potokach i kąpieliskach, możliwość ta jednak dotyczy tylko osób naprawdę zahartowanych.

Jak dojechać do Harrachova? Nic prostszego. Samochodem drogą I/10 z Pragi przez Mladą Boleslav, Turnov i Tanvald. Z Hradca Králové w kierunku Jičína, Horky u St.Paky, Jilemnicę, a następnie droga I/14 do Harrachova. Pociągiem do stacji Harrachov, gdzie przez cały sezon letni i zimowy jest połączenie do centrum Harrachova. Stałe połączenie autobusowe z Brna, Pragi i Liberca.

Harrachov jest znaczącym ośrodkiem narciarskim, miastem znanym z przemysłu szklarskiego i tradycji sportowej, leżącym w malowniczej dolinie rzeczki Mumlavy w najbardziej wysuniętej na zachód części Karkonoszy. Również latem Harrachov otwiera swe gościnne ramiona dla wszystkich zainteresowanych spędzeniem aktywnego urlopu w górach.

Ośrodek ten oferuje wiele rodzajów zakwaterowania, począwszy od hoteli, pensjonatów i auto-campingów, po noclegi o charakterze turystycznym, a także usługi gastronomiczne w ponad 60 hotelach i restauracjach. Turyści mają możliwość sportowego wyżycia się na boiskach piłkarskich oraz w tenisie, golfie, mini-golfie, a także w lataniu zaczepowym. Istnieje możliwość zabawy na dyskotekach, przy bowlingu oraz w kino-kawiarniach.

Polecamy wizytę w muzeum sportu, muzeum szkła, zwiedzanie huty i frezarni szkła, browaru w hucie szkła oraz punktu sprzedaży ręcznie wyrabianego szkła. Ostatnio zostało otwarte turystyczne przejście graniczne do Polski w Mytinach, umożliwiające piesze i rowerowe wycieczki do polskiej części Gór Izerskich. Kąpiel w naturalnym basenie czy potoku górskim będą dobrym testem na Państwa wytrzymałość. Kolejka linowa na Czarcią Górę (otwarta w godz. 8:00-18:00) umożliwi Państwu, oprócz zobaczenia pięknego widoku, również możliwość rozpoczęcia wycieczek rowerowych, wypadów do najbliższej okolicy oraz wycieczek górskich. Zachęcamy do odwiedzenia terenów skoczni narciarskich, na których walczono o tytuły Mistrza Świata.
 

Skocznie narciarskie w Harrachovie

Skocznie narciarskie stały się nierozłączną częścią Harrachova. Właścicielem i zarządcą wszystkich 5 skoczni w obu ośrodkach jest Ośrodek Klasický areál Harrachov, o.p.s.
Obok hotelu Skicentrum znajduje się teren średnich skoczni, gdzie znajdują się skocznie z punktem krytycznym 40 m, oznaczonym w terminologii narciarskiej K40, 70 m (K70) i 90 m (K90). W 1997 roku skocznia została pokryta sztuczną nawierzchnią, wyprodukowaną przez firmę SAJA z Finlandii, która umożliwia w lecie skoki na nartach. Powyżej, na Czarciej Górze znajdują się duże skocznie narciarskie wybudowane w latach 1978-1983, ze skocznią o punkcie krytycznym 120m (K120) i skocznią mamucią, której punkt krytyczny po ostatniej przebudowie w 2000 roku wynosi 185m.

Cena
Dostawka: 899zł
> pobyt dzieci do 10 lat: cena 50 zł/doba

Typ wyjazdu; narty, sylwester, dla narciarzy, sylwester na nartach, sylwester w górach, sylwester 2011/2012, tanio, tani sylwester, wyciągi narciarskie

Dodatkowy link
Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę

Hotel znajduje się w samym centrum miasta ok. 200 m od stacji wyciągu 4-krzesełkowego na Certovą Gorę - Harrachov. Hotel jest naprzeciw skoczni narciarskich.

Pokoje: 2-osobowe oraz 4-osobowe pokoje rodzinne z łazienkami z prysznicem, TV i telefon.

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu, obiadokolacje  serwowane z menu.

W obiekcie:  recepcja, duża restauracja, lobby bar oraz cały serwis rzymskich łaźni ( łaźnia parowa, aromaterapia, soft sauna, jacuzzi, whirpool, masaże oraz pedicure). Hotel dysponuje własnym parkingiem.

Cena zawiera:
- zakwaterowanie
- śniadania i obiadokolacje
- kąpiele, łaźnia parowa, jacuzzi w godzinach od 9 do 11, 16 -21
- basen, siłownia w godzinach od 7-11, 13-21 do korzystania w Hotelu Sklar

Cena zawiera:
- taksa klimatyczna płatna na miejscu ok. 1 EURO osoba/doba
- ubezpieczenie KL i NWW - 50zł/osoba/pobyt

Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |