H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Słowacja Sylwester -> Lubowniańskie Kupele -> Sylwester Słowacja, Tani Sylwester na Słowacji, Sylwester dla Studentów, "HOTEL**+LUBOVNA", narty+baseny termalne, dojazd własny
Przeglądaj
Nazwa
Sylwester Słowacja, Tani Sylwester na Słowacji, Sylwester dla Studentów, "HOTEL**+LUBOVNA", narty+baseny termalne, dojazd własny
Termin
od 29-12-2012 do 02-01-2013
Miejsce
Słowacja Sylwester, Lubowniańskie Kupele
Zakwaterowanie
Hotel** Ľubovňa leży w malowniczej dolinie Uzdrowiska Lubowniańskiego na pograniczu Spiszskiej Magury oraz Lewoczskich Wierchów, 7 km od miasta Stara Lubownia.
Wyżywienie
# śniadania # obiadokolacje
Zabawa Sylwestrowa
# BAL SYLWESTROWY z menu, dyskoteka
Dojazd
własny
Cena minimalna
999 zł
Cena zawiera
Cena zawiera:
# noclegi
# śniadania
# obiadokolacje
# wstęp wolny do hotelowego basenu w godz.7 - 10:00 i do centrum fitness
# BAL SYLWESTROWY z menu, dyskoteka
# korzystanie z łącza WiFi


Typ wyjazdu:
baseny termalne, sylwester, góry, wypoczynkowy, narty, spa, spa & wellness, zima, sylwester spa, sylwester vip
Typ udogodnień:
siłownia, solarium, jacuzzi, basen, sauna, bilard, wypożyczalnia nart, TV SAT, basen kryty, basen z podgrzewaną wodą

Cena nie zawiera
Płatne dodatkowo:
Taksa klimatyczna ok 1 EUR/osoba/doba
Ubezpieczenie KL, NNW + 50 PLN/osoba/pobyt
Ubezpieczenie SKI + 8,50 PLN/osoba/doba
Najbliższe stoki

Niewielka wioska położona pomiędzy Spiską Magurą a Lewockimi Górami, oddalona 8 km od Starej Lubownej, 28 km od przejścia granicznego Piwniczna-Mniszek nad Popradem.

Sercem Starej Lubovni jest Plac św. Mikołaja z prostokątnym rzutem poziomym pierwotnie wrzecionowym. Murowane budynki zaczęły na placu stanowić większość po pożarze w r.1556, który zniszczył starsze drewniane budowy. Zabytkiem o najwyższej wartości oprócz kościoła jest Dom Podmiejski-dawna siedziba zarządcy spisskich miast obecnie służy jako Punkt Informacji Miejskiej oraz galeria. Na szczególną uwagę zasługuje rzymskokatolicki Kościół św. Mikołaja, pochodzący z r.1280. Jego barokowe wnętrze skrywa kilka artystycznych dzieł. Najcenniejszą jest póżnogotycka chrzcielnica z 16-ego stulecia, póżnogotyckie kamienie grobowe z piaskowca i czerwonego marmuru. Główny barokowy ołtarz św. Mikołaja-biskupa z połowy 18-ego stulecia  jest  zdobiony  rzeźbą w drzewie. Pomiędzy filarami znajduje się obszerny obraz św. Mikołaja z drugiej połowy 19-ego stulecia. Historycznie cenne są boczne ołtarze oraz rzeźba Opłakanie Jezusa Chrystusa. 

Na wapiennym wzgórzu na wysokości 711 m n.p.m.  nad miastem góruje kamienny zamek Lubowla, który pełnił rolę strażnicy granic węgierskiego królestwa. Pierwsza pisemna wzmianka dokumęntujaca zamek jako  jedno z królewskich siedzib pochodzi z roku 1311. W 15-tym stuleciu ulepszono funkcję obronną zamku poprzez dobudowanie kolejnych wież oraz baszt. W roku 1553 miał miejsce  wielki pożar. Znaczne przebudowania w 16/17- tym stuleciu, w czasach gdy właścicielem zamku był polski ród Lubomirskich, zamek Lubowla stał się unikatową renesansową twierdzą z własną kaplicą Jego znaczenie dokumentuje przegląd panownickich odwiedzin: Karol Robert (r.1314), Zygmunt Luksemburski (r.1396,1419), Jan Albert (r.1449), węgierska królowa Maria (r.1392), polscy królowie Władyslaw II. (r.1412, 1419), Jan Kazimierz (1656)  i Jan Sobieski (1683). Do wyjatkowych gości zamku Lubowla można zaliczyć również Morica Beniowskiego (1768), który stał się później królem Madagaskaru. W jego przypadku nie były to odwiedziny, ale przymusowy pobyt w zamkowym więzieniu. W latach 1655-1661 w zamkowych  murach Pan Jerzy Lubomirski ukrył polskie koronne klejnoty przed Szwedami. 

Samodzielna ekspozycja pod zamkiem tworzy skansen architektury ludowej, którego najcenniejszym eksponatem jest drewniany kościółek wschodniego obrzędu z Matysowej,wybudowany w roku 1883. Większość skansenu stanowią drewniane mieszkalne domy z 20 stulecia, gospodarcze i techniczne budowy.Ten zbiór ludowych domów sprowadzonych z okolicznych wiosek razem z zamkiem tworzą wspaniały pejzaż. 

Informacja narciarska i baseny termalne: 6 wyciągów orczykowych; trasy łatwe i średniotrudne o długości odpowiednio: 150 m, 2 x 300 m, 400 m, 420 m i 980 m.

W odległości 15 km znajduję się słynne uzdrowisko termalne z świetnie przygotowanym SkiParkiem - Vysne Ruzbachy.

Kąpielisko termalne Izabela znajduje się w znanej miejscowości uzdrowiskowej Vyšné Ružbachy, u podnóża Magury Spiskiej. Atrakcje areału stanowią: wyspa w basenie rekreacyjnym z wysokimi drzewami iglastymi, wieża do skoków w basenie pływackim (wysokość wieży - 5m) i odsuwana kopuła na termalnym basenie krytym Rozsuwana kopuła razem z ruchomymi ścianami na tym basenie umożliwia bliski kontakt z okoliczną przyrodą. Na terenie areału znajdują się place zabawa dla dzieci, leżaki do opalania, sauna, punkty z wyżywieniem, szatnie i zaplecze sanitarne. Na terenie kąpieliska znajdują się następujące baseny.

Uzdrowisko Wyżne Rużbachy powstała w pobliżu wydajnych źródeł wód mineralnych u wschodnich podnóży Spiskiej Magury. To ciche, atrakcyjne turystycznie i zdrowotnie uzdrowisko termalne. Oferujące wiele możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. Jest usytuowana na wysokości 623 n.p.m. w dolinie Zálažného Potoku. Wyróżnikiem uzdrowiska jest jeziorko trawertynowe KRÁTER, napełnione wodą termalną ze źródła Izabela. Jest ono usytuowane na szczycie kopy trawertynowej i od roku 1967 jest chronionym utworem przyrody. W odległości około 500 m od budynków uzdrowiska znajduje się kompleks zimowy z wyciągami narciarskimi i dobrze przygotowanymi trasami zjazdowymi Ski Park Ružbachy.

 

               
Cena
Uwagi:
> dzieci do lat 3 opłata 50 zł/pobyt
> dzieci do lat 7 opłata 50 zł/doba
> dzieci do lat 15 jako druga osoba w pokoju zniżka 25% od ceny osoby dorosłej
> pobyt psa 50 zł/doba
Ważne:
SUPER CENY NA SYLWESTRA TYLKO DLA NASZYCH KLIENTÓW!

W terminie 29.12-02.01.2013
Osoba dorosła: 999 zł
Dostawka: 799 zł
Dziecko do lat 15: 549 zł
                    
                      LAST MINUTE!!!
SYLWESTER SŁOWACJA, SYLWESTER GÓRY, SYLWESTER NA SŁOWACJI

Dodatkowy link
Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę

Hotel** Ľubovňa leży w malowniczej dolinie Uzdrowiska Lubowniańskiego na pograniczu Spiszskiej Magury oraz Lewoczskich Wierchów, 7 km od miasta Stara Lubownia.
Hotel posiada ponad 600 miejsc noclegowych i zalicza się do największych obiektów hotelowych na Słowacji, nadaje się doskonale na organizowanie wielkich kongresów i jest idealnym miejscem na spędzenie odpoczynku dla rodzin z dziećmi.

Okolice: Region stał się sławny dzięki źródłom mineralnym i należy do najczystszych obszarów Europy Środkowej.  Ponad 260 km oznaczonych szlaków turystycznych zapewnia idealne warunki na uprawianie turystyki letniej. Okolica oferuje odpowiednie tereny dla rowerzystów. Również grzybiarze, rybacy oraz miłośnicy jazdy konnej znajdą coś dla siebie.

Wyciągi narcierskie: W sezonie zimowym do dyspozycji jest 6 wyciągów narciarskich bezpośrednio przy hotelu o łącznej długości tras zjazdowych 4600m z różnym stopniem trudności. Część stoku jest oświetlona w celu wieczornej jazdy na nartach
.

Lubovniańskie Kupele: wioska położona pomiędzy Spiską Magurą a Lewockimi Górami, oddalona 8 km od Starej Lubownej, 28 km od przejścia granicznego Piwniczna-Mniszek nad Popradem.

Informacja narciarska: 6 wyciągów orczykowych; trasy łatwe i średniotrudne o długości odpowiednio: 150 m, 2 x 300 m, 400 m, 420 m i 980 m.


W obiekcie: 2 restauracje, 3 bary, basen (18 x 8m, 270C, 2 EUR/godz.), sauna, siłownia, jacuzzi, tenis stołowy, solarium, bilard, wypożyczalnia sprzętu sportowego,
kryty basen hotelowy do pływania, sauna sucha- z możliwością dodatków eukaliptusowych, masaże (klasyczny, częściowy, masaż całego ciała, podwodny) oraz kąpiel perełkowa, okłady torfow, centrum fitness, solarium, kącik dla dzieci, plac zabaw, tenis stołowy, stołowa piłka nożna, biliard, kręgle rosyjskie, kort tenisowy, boisko do gry w siatkówkę, wypożyczalnia rowerów oraz sprzętu sportoweg, parking bezpośrednio pod hotelem

Pokoje: 2-os. z dostawką - łazienka, TV, radio, telefon.

Wyżywienie
: śniadania w formie bufetu podawane w godz. 7- 9:30 oraz serwowane kolacje - wybór z 3 - 5 ciepłych dań o godzinie 18 - 20:30.


sylwester w spa


Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |