H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Słowacja Sylwester -> Tatry Wysokie -> Oferty Sylwestrowe Słowacja/Sylwester Studencki Słowacja/Tani Sylwester Słowacja/Miłośnicy sportów zimowych oraz ci, którzy podziwiają scenerię zaśnieżonych gór będą zafascynowani zimowym pobytem na Słowacji.
Przeglądaj
Nazwa
Oferty Sylwestrowe Słowacja/Sylwester Studencki Słowacja/Tani Sylwester Słowacja/Miłośnicy sportów zimowych oraz ci, którzy podziwiają scenerię zaśnieżonych gór będą zafascynowani zimowym pobytem na Słowacji.
Termin
od 27-12-2011 do 03-01-2012
Miejsce
Słowacja Sylwester, Tatry Wysokie
Zakwaterowanie
Nowości na Słowacji w sezonie narciarskim 2011/2012
Wyżywienie
(Nie wprowadzono)
Zabawa Sylwestrowa
(Nie wprowadzono)
Dojazd
własny
Cena minimalna
4299 zł
Cena zawiera
Typ wyjazdu:
baseny termalne, sylwester, sylwester wolne miejsca, narty, góry, zima, pobyt z dziećmi
Typ udogodnień:
kuchnia/aneks kuchenny
Cena zawiera:
# tygodniowy wynajem domu dla 8 osób
# opłata klimatyczna
Płatne dodatkowo:
Ubezpieczenie KL i NW: + 50 zł/tydzień/os.
Uwagi:
Dziecko do 2 lat bez miejsca do spania: + 55 zł /pobyt
Każda kolejna osoba + 599 PLN/pobyt
Ważne:
First Minute Słowacja Sylwester.
Cena nie zawiera
Płatne dodatkowo:
Ubezpieczenie KL i NW: + 50 zł/tydzień/os.
Uwagi:
Dziecko do 2 lat bez miejsca do spania: + 55 zł /pobyt
Każda kolejna osoba + 599 PLN/pobyt
Ważne:
First Minute Słowacja Sylwester.
Najbliższe stoki

Nowości na Słowacji w sezonie narciarskim 2011/2012

Miłośnicy sportów zimowych oraz ci, którzy podziwiają scenerię zaśnieżonych gór będą zafascynowani zimowym pobytem na Słowacji. Do dyspozycji narciarzy jest około 950 wyciągów oraz 63 kolejek linowych z całkowitą przepustowością ponad 500 tys. osób/godz. Na Słowacji znajduje się 20 większych, 40 średnich i 250 mniejszych ośrodków narciarskich. Co roku poprawia i poszerza się jakość oferowanych usług, co powoduje większe zadowolenie z zimowego wypoczynku.W sezonie narciarskim 2010/2011 ponad 100 słowackich ośrodków zimowych będzie dysponowało sztucznym naśnieżaniem na powierzchnię powyżej 600 ha i dzięki temu długość naśnieżanych tras wynosić będzie około 200 km. Sezon narciarski na Słowacji trwa od 130 do 160 dni.  

Ceny dziennych karnetów narciarskich kształtować się będą w granicach od 10 do 25 EUR. Cenowo bardziej atrakcyjne są karnety wielodniowe. W ostatnich latach do turystyki na Słowacji inwestowane są potężne środki finansowe, które przeznaczone są na poprawę infrastruktury, modernizację, budowę lub rozbudowę bazy noclegowej, polepszenia warunków jazdy na nartach oraz budowę termalnych parków wodnych. Również w nadchodzącym sezonie zimowym czekają na narciarzy miłe niespodzianki w postaci nowych kolejek, wyciągów, parkingów, punktów gastronomicznych, bazy noclegowej oraz atrakcji rozrywkowych.

W tym roku całkowity koszt inwestycji do modernizacji ośrodków narciarskich wynosi około 30 milionów EURO.Poniżej przedstawiamy największe tegoroczne zimowe inwestycje na Słowacji:

1. 6-osobowa kolejka w Tatrzańskiej Łomnicy

W sezonie zimowym 2010/2011 największą inwestycją na Słowacji jest budowa nowej 6-osobowej kolejki krzesełkowej firmy Doppelmayr w ośrodku narciarskim Tatrzańska Łomnica w Wysokich Tatrach. Nowa kolejka posiadać będzie pomarańczową osłonę zatrzaskową tzw. bańkę i podgrzewane siedzenia. Dodatkowo wyposażona będzie w nowoczesny system RPD, dzięki któremu bardziej odporna będzie na podmuchy wiatru. Dolna stacja kolejki usytuowana będzie około 250 m poniżej obecnej dolnej stacji kolei gondolowej, zaraz przy nowym parkingu. Przepustowość nowej kolejki krzesełkowej o długości 1889 m będzie 2600 osób/godz. Czas transportu z dolnej stacji w Tatrzańskiej Łomnicy /865 m/ do górnej stacji Start /1145 m/ wynosić będzie 6,7 min. Celem inwestycji jest zwiększenie o jedną trzecią ogólnej zdolności przewozowej ośrodka i wyeliminowanie do minimum stania w kolejkach.

Koszt budowy 6-osobowej kolejki krzesełkowej wynosi około 7,7 mln. EURO.Dodatkowo w ośrodku Jasna Niskie Tatry zostanie w przyszłym sezonie zbudowany nowoczesny system sztucznego naśnieżona wzdłuż popularnej niebieskiej trasy zjazdowej "Turystyczna" o długości 2,9 km. Trasa zjazdowa "Turystyczna" jest idealna dla rodzin z dziećmi oraz początkujących narciarzy. Łączna długość sztucznie naśnieżanych tras w Jasnej tak wzrośnie do 17 km a łatwych tras /niebieskich/ będzie około 7,5 km.

2. 6-osobowa kolejka w Jasna Niskie Tatry

Budowa nowej 6-osobowej kolejki krzesełkowej ZAHRADKY - PRIEHYBA w ośrodku narciarskim Jasna Niskie Tatry. Kolejka krzesełkowa firmy Doppelmayr o długości 1288 m z przepustowością 2 400 osób/godz. i różnicą wzniesień 341 m wyraźnie poprawi komfort jazdy oraz całkowitą przepustowość tego największego słowackiego centrum zimowego /ponad 25 tys. osób/godz./.

Czas jazdy z dolnej stacji Zahradky /1038 m/ do górnej stacji Priehyba /1379 m/ wynosić będzie 4,7 min. Nowa kolejka krzesełkowa będzie w 2/3 z zatrzaskowymi pomarańczowymi osłonami, a w 1/3 bez kopuł, ze specjalnymi ciężarkami, by zwiększyć jest stabilność w wietrzne dni.

3. Nowy sztucznie naśnieżany odcinek w Tatrzańskiej Łomnicy

Budowa nowego odcinka systemu sztucznego naśnieżania w ośrodku Tatrzańska Łomnica w Wysokich Tatrach. Nowa tegoroczna inwestycja w wysokości około 2,9 mln. EURO umożliwi komfortową jazdę na nartach od dolnego odcinka Łomnickiej Przełęczy w kierunku Łomnicy. W tej części przybędzie około 50 punktów naśnieżających i cała trasa o kolorze czerwonym będzie idealnym miejscem dla średnio zaawansowanych narciarzy. Ośrodek narciarski w Tatrzańskiej Łomnicy przez ostatnie dwa sezony dzięki wybudowaniu zbiornika akumulacyjnego gwarantował zjazdy od rejonu Čučoriedky po Tatrzańską Łomnicę.

Od nadchodzącego sezonu zimowego będzie można jeździć pod Łomnicą, drugim najwyższym szczytem Tatr, po trasach czarnych /z naturalnym puchem/, czerwonych i szerokich niebieskich carwingowych przy stacji pośredniej Start. Długość trasy od górnej stacji w Przełęczy Łomnicy /2190 m/ po dolną stacją w Tatrzańskiej Łomnicy wynosi około 6 km. Podczas jazdy pokonujemy imponując różnicę wzniesień - aż 1340 m. Do transportu narciarzy służą: 4-osobowa kolejka gondolowa, 4-osobowa kolejka krzesełkowa, 2-osobowa kolejka krzesełkowa a od tegorocznego sezonu również nowa 6-osobowa kolejka krzesełkowa z Tatrzańskiej Łomnicy do stacji Start.

4. 4-osobowa kolejka krzesełkowa w ośrodku Kubińska Hola

Budowa nowej 4-osobowej kolejki krzesełkowej w ośrodku SKI PARK Kubińska Hola. Kolejka krzesełkowa o długości 1100 m, z przepustowością 2 000 osób/godz. i różnicą wzniesień 350 m obsługiwać będzie trasy czarną, czerwoną i niebieską, które prowadzić będą bezpośrednio od górnej stacji kolejki połażonej na wysokości około 1360 m n.p.m. Wykonawcą kolejki jest słowacka firma TATRAPOMA S.A. Keżmarok. Inwestycja ma na celu zwiększenie atrakcyjności i poprawę komfortu dla odwiedzających orawski ośrodek.

Drugi wyciąg krzesełkowy w tym ośrodku zwiększy przepustowość do poziomu 9000 osób na godzinę, co sprawi że Kubińska Hola stanie się jednym z największych centrów narciarskich na Słowacji. W ubiegłym roku właściciel ośrodka,

Spółka ORAVA SKIPARK zainwestowała duże środki finansowe w rozbudowę systemu sztucznego naśnieżania, co było istotnym przedsięwzięciem z uwagi na niepewną w ostatnim czasie aurę. Przy górnej stacji nowej kolejki na Kubińskiej Holi za rok znajdować się będzie nowy bufet z tarasem widokowym. Przy sprzyjającej pogodzie będzie można także z niego podziwiać Tatry, Beskidy i pasmo górskie Fatra. Ponadto ośrodek dysponuje bezpłatnym parkingiem na 1500 samochodów osobowych. Dzięki wspomnianym inwestycjom i oferowanym usługom, SKIPARK Kubińska Hola ma szansę awansować z 4-gwiazdkowego na 5-gwiazdkowy i stać się jednym z najlepszych ośrodków narciarskich na Słowacji.

5. Inteligentne parkingi w Tatrzańskiej Łomnicy

Budowa nowych inteligentnych parkingów w ośrodkach narciarskich w Tatrzańskiej Łomnicy oraz Jasna Niskie Tatry należących do Spółki Tatry Mountain Resorts www.tmr.sk. Celem inwestycji jest wyraźna poprawa komfortu w tatrzańskich ośrodkach narciarskich, która pozwoli na dojazd autem jak najbliżej stoków narciarskich.

W Tatrzańskiej Łomnicy powstanie parking bezpośrednio przy trasach narciarskich, w pobliżu dolnej stacji nowej 6-osobowej kolejki krzesełkowej. Tarasowy parking dla 400 samochodów osobowych i 10 autokarów będzie nie tylko ciekawy wizualnie, ale osadzona zieleń wzbogaci przestrzeń.

Kurort narciarski w Tatrzańskiej Łomnicy jako jeden z nielicznych ośrodków umożliwi narciarzom wygodne "wskoczenie" w narty, zaraz po wyjściu z samochodu. Wędrowanie w butach narciarskich z nartami na ramionach przejdzie w Tatrzańskiej Łomnicy do historii. Nowy parking dodatkowo spełnia najbardziej rygorystyczne kryteria w celu zapewnienia ochrony wód gruntowych i powierzchniowych.Kurort narciarski w Jasnej już w zeszłym sezonie zainwestował w inteligentny system parkowania, który zdał egzamin.

W przyszłym sezonie zimowym ilość miejsc parkingowych ponownie wzrośnie dzięki parkingowi na 350 samochodów w rejonie Lúčky. Nowy parking będzie pełnić role parkingu głównego, co zwiększy komfort narciarstwa w Jasnej. Ilość miejsc parkingowych należących do ośrodka narciarskiego tak wzrośnie na około 1000 miejsc.

Super Skipass

SUPER nowością w nadchodzącym sezonie zimowym będzie SLOVAKIA SUPER SKIPASS, z którym będzie można aż o 30 proc. taniej szusować w słowackich ośrodkach narciarskich należących do Spółki TATRY MOUNTAIN RESORTS oraz PARKSNOW /Jasna Niskie Tatry, Tatrzańska Łomnica, Jamy, Stary Smokowiec, Jakubkova Luka, Strbske Pleso, Donovaly i Wielka Racza/. Razem na jednym karnecie będzie można jeździć na około 85 km tras zjazdowych.

Do dyspozycji narciarzy będą trzy rodzaje skipassów: 10 i 15-dniowy skipass oraz sezonowy, które będzie można wykorzystać podczas całego sezonu. Właściciel karnetu nie jest zobowiązany do wykorzystania karnetu np. w ciągu kolejnych 10-15 dni. Skipassy są imienne i wydawane wyłącznie z fotografią posiadacza. Sprzedaż karnetów odbywa się w przedsprzedaży od 15 października do 24 grudnia, bezpośrednio w punktach sprzedaży w ośrodkach Jasna Niskie Tatry, Tatrzańska Łomnica, PARK SNOW Donovaly, PARK SNOW Štrbské Pleso, PARK SNOW Veľká Rača oraz od 15.10. przez internet na stronie http://skipass.jasna.sk/

Park Snow Card

Rewelacyjną ofertą dla miłośników narciarstwa na Słowacji jest także PARK SNOW Card, którą klient otrzymuje automatycznie po przyjeździe do jednego z partnerskich miejsc zakwaterowania w ośrodkach na Donovalach, Wielkiej Raczy lub w Wysokich Tatrach (czas pobytu - co najmniej 2 noclegi). Każdy członek rodziny otrzyma własną kartę, aby w pełni korzystać ze wszystkich dostępnych zniżek! Z PARK SNOW Card zyskujesz: 20% zniżki na 3-dniowy skipass i aż 30% zniżki na skipass 6-dniowy, zniżki w wypożyczalniach sprzętu narciarskiego, szkołach narciarstwa, parkach termalnych, muzeach, jaskiniach, korzystne ceny wejściówek na różne imprezy kulturalne oraz inne zniżki, których opis znajdziesz na stronie www.parksnow.sk. Podczas pobytu na Słowacji, warto nosić kartę przy sobie, aby w łatwy sposób, okazując ją u partnerów PARK SNOW - skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek!

Liptov Region Card

Turystom, którzy planują wypoczynek w regionie LIPTOV polecamy specjalną kartę rabatową LIPTOV Region Card. Karta umożliwia czerpać atrakcyjne zniżki od 10 aż do 50 proc. w ponad 50 punktach /zakwaterowanie, skipassy, wstęp do parków wodnych, sklepy, bowling, squash, ski serwis, wypożyczalnie, restauracje/.

Zakupując karty, stają się Państwo członkami powiększającej się "rodziny" sympatyków jednego z najładniejszych regionów Słowacji - malowniczego Liptowa. W żadnym innym miejscu na Słowacji nie przeżyjecie równie wspaniałego, urozmaiconego i pełnego zabawy wypoczynku. LIPTOV, to pełen uroku "RAJ" w otoczeniu parków narodowych Niskie i Wysokie Tatry oraz Wielka Fatra, w niezwykłym połączeniu z rozległymi, nasyconymi zielenią łąkami, błękitnymi akwenami i źródłami termalnymi. Dzięki LIPTOV Region Card oszczędzacie czas i pieniądze.

Cena karty wynosi 10 EURO a ważna jest zawsze przez dwa sezony /letni i zimowy/. Można ją kupić w Centrach Informacji Turystycznej w Liptowskim Mikulaszu, Ruzomberku i Liptowskim Hradku. W sezonie letnim 2010 większość hoteli i pensjonatów zrzeszonych w Klastrze LIPTOV dawało swoim klientom LIPTOV Region Card - GRATIS.
Cena
Liptowski Mikulasz/Jasna - miasto położone w samym środku Kotliny Liptowskiej, otoczone od północy Tatrami Zachodnimi, a od południa Tatrami Niskimi, oddalone 100 km od Korbielowa.

W odległości 2/14 km znajdują się 3 kompleksy termalne:
> Tatralandia - największy na Słowacji kompleks termalny
> Beszenowa
> Liptowski Jan

Tatralandia - AquaPark w Liptowskim Mikulaszu - Tatry Niskie - Jasna/Chopok

Na terenie znajduje się 11 basenów ze średnio mineralizowaną wodą oraz różnymi atrakcjami wodnymi.

W tym:
Osiem basenów termalnych (3 kryte) z leczniczą wodą mineralną o temperaturze od 26 do 38 °C oraz z mnóstwem atrakcji wodnych. Czynne są przez cały rok.

Trzech basenów letnich z wodą o temperaturze od 28 do 32 stopni: basen dla dzieci, basen z atrakcjami i klasyczny basen dla pływających o dł. 25 m gdzie temperatura wody jest od 24 do 26 stopni. Otwarte w czasie całego sezonu letniego.

W basenie z atrakcjami znajdują się: potrójna zjeżdżalnia dla dzieci, huśtawki wodne, parasol wodny, sztuczny deszcz, gejzery powietrzne, miejsca do siedzenia i leżenia, miotacze wodne, osłony, miejsca masujące kręgosłup i nogi.

Woda, która znajduje się w basenach w Aquaparku Tatralandia ma bardzo pozytywnie działa na układ ruchowy i oddechowy a jest szczególnie wyjątkowa ze względu na to, że zawiera część wód z morza, które na tych terenach Liptova istniało przed około 40 milionami lat.

Oprócz basenów letnich i termalnych Aquapark Tatralandia oferuje:
- olbrzymi basen o powierzchni 300 m2 gdzie temperatura wody wynosi 30 – 33 stopni
- 25 metrowy basen dla pływających z temperaturą 24 – 26 stopni, który przeznaczony jest dla zwolenników odpoczynku aktywnego.

Doskonała baza wypadowa do wycieczek:

Demianowska Dolina:
najsłynniejsze słowackie jaskinie - Lodowa i Wolności, Jasna/Chopok - słowacka stolica sportów zimowych),

Dodatkową atrakcją jest Liptowska Mara - jedno z największych jezior na Słowacji.
 
Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę
Last Minute Słowacja na sylwestra. Baseny termalne + Narty Sylwester Słowacja. Sylwester słowacja z dziecmi

Nowy dom o wysokim standardzie położony w Demianowej – willowej dzielnicy Liptowskiego Mikulasza, oddalony 5 km od Tatralandii i 9 km od Jasnej. Do najbliższej restauracji 500 m, do sklepu 200 m. Parkowanie na terenie ogrodzonym.

Na parterze: pokój 2-os., salon z TV (+ DVD), kuchnia, taras (wejście z salonu), łazienka z prysznicem, WC.

Na piętrze: 2 pokoje 3-os. z możliwością dostawki, 1 pokój 2-os., łazienka z wanną, WC.

Wyżywienie: pobyt bez wyżywienia.

Cena zawiera:
# tygodniowy wynajem domu dla 8 osób
# opłata klimatyczna
 

Aquapark Tatralandia Kompleks

Leży na skraju Liptowskiego Mikulasza i jest największym wodnym parkiem rozrywki na Słowacji. Znajduje się na północnym brzegu zalewu Liptovska Mara, między Zachodnimi i Niżnymi Tatrami.

W dziewięciu termalnych basenach (w tym w sześciu całorocznych) możemy się pławić w leczniczej wodzie mineralnej o temperaturze od 24 do 39 st. C. Rozrywce służy 20 zjeżdżalni (w tym cztery całoroczne), wodna ściana do wspinaczki, bicze i prądy wodne, wodna huśtawka, wodna siatkówka i koszykówka.

To dla zabawy. Dla zdrowia należałoby odwiedzić witalny świat - po naszemu  spa. To kompleks 16 parowych, wodnych i masujących kąpieli oraz saun, z których korzystamy w otoczce przyjemnych zapachów (aromaterapia) i przy uspokajającej muzyce. Do tego - na zamówienie - masaże i okłady.

Z Tatralandii można nie wychodzić praktycznie przez cały dzień. Wystarczy zamieszkać w Holiday Willage. Jest tu 700 miejsc noclegowych w zróżnicowanym standardzie, restauracja z kuchnią słowacką, sklep spożywczy, kantor.

Do tego boisko do koszykówki, kort tenisowy, stoły do ping-ponga, kręgielnia.

Stosunkowo nową atrakcją jest Tarzania - linowy tor przeszkód, a hitem ubiegłego sezonu było Westerncity - replika miasteczka z Dzikiego Zachodu w którym odgrywany jest westernowy shaw: tresura koni, nauka tańców country, pokaz strojów, popisy kowbojskie, występy kaskaderów na koniach oraz wieczorny teatr z efektami pirotechnicznymi i pokazem sztucznych ogni.

Wszystko za dopłatą. Blisko stąd do ośrodka narciarskiego Jasna (dla klientów Tatralandii zniżki przy zakupie karnetów), do jaskiń w demianowskiej Dolinie i do Liptowskiego Mikulasza, gdzie zbójnicki żywot zakończył Janosik (muzeum).
 

Kliknij, aby zadać pytanie / zarezerwować ofertę
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |