H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Sylwester na Słowacji w Górach

Słowacja to bardzo atrakcyjne miejsce, zwłaszcza jeśli chcemy spędzić sylwestra w nietypowy sposób. Przede wszystkim jest to raj dla osób, które są zwolennikami wypadów w góry, a także dla tych, którzy uwielbiają zażywać kąpieli termalnych.

Niewątpliwie zaletą wyjazdu do naszych sąsiadów jest niewielka odległość, jaka dzieli Słowację z Polską. A, więc nie grozi nam uciążliwa, wielogodzinna podróż do wymarzonego zakątka, w którym będziemy witać Nowy Rok.

Jednak jeżeli zdecydujemy się na samodzielną eskapadę własnym pojazdem, musimy pamiętać o ważnej polisie OC i zielonej karcie, a także jeśli nie chcemy zostawić auta na parkingu przygranicznym, to musimy kupić winietę.

Dlatego też, aby uniknąć wszystkich formalności, wiele ludzi decyduje się na wykupienie wycieczki sylwestrowej w biurze podróży, gdyż wtedy jedynym ich problem jest „zabranie” ze sobą dobrego nastroju.
Oczywiście, Słowacja to idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają szosować po górskich stokach, gdyż świętowanie ostatniej nocy w roku mogą połączyć z aktywnością fizyczną. Poza tym, amatorzy pieszych wędrówek górskich też mogą poczuć się w swoim żywiole.

Z pewnością, największych wrażeń dostarcza kulig, który może przywoływać piękne wspomnienia z dzieciństwa, zwłaszcza kiedy przenosi nas w świat dziecięcych szaleństw i  zabawa na śniegu.

Wielu wrażeń dostarczają także bale w schroniskach górskich, gdzie przy płomieniach ogniska wszyscy świetnie się bawią, tańczą i śpiewają, a także o północy podziwiają niezwykły pokaz ogni sztucznych.

Natomiast osoby, które nie lubią zimna, powinny skorzystać z wyjazdu do licznych ośrodków uzdrowiskowych, gdzie mogą kąpać się w gorących źródłach, które mają także zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Przede wszystkim, kąpiele w basenach termalnych pozwalają zmniejszyć napięcie mięśniowe, sprzyjają ogólnemu rozluźnieniu, poprawiają samopoczucie, co jest bardzo ważne podczas zabawy sylwestrowej.
Warto dodać też, że  w wielu ośrodkach leczniczych organizowane są liczne dancingi, gdzie wybierani są królowa i król balu sylwestrowego.

Nie można pominąć tego, że jedną z wielu atrakcji zabawy sylwestrowej jest także możliwość skosztowania regionalnych smakołyków i wód mineralnych.
Wyjeżdżając na Słowację, trzeba pamiętać o tym, że ten kraj należy do strefy euro, a więc musimy zaopatrzyć się w tę walutę europejską, zwłaszcza gdy chcemy kupić sobie pamiątki i prezenty dla bliskich.

Jak widać, Słowacja to idealne miejsce na sylwestra, zarówno dla tych, którzy preferują spędzanie wolnego czasu aktywnie na świeżym powietrzu, jak i dla tych, którzy uwielbiają relaksować się podczas gorącej kąpieli.

funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |