H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

W Polskich Górach - Tatry

Polacy mają takie szczęście, że mogą się pochwalić posiadaniem naprawdę pięknych gór. Ten rejon Polski jest nie tylko niezwykle atrakcyjny, ale przede wszystkim corocznie odwiedza go niezliczona ilość turystów.

Żeby się przekonać o przyczynach takiego stanu rzeczy, wystarczy poczytać informacje o Tatrach.

Te jasno pokażą, że to pasmo obfituje w nienaruszoną faunę i florę oraz posiada dużą liczbę szczytów górskich.

Głównym kurortem polskiej części Tatr jest miasto Zakopane.

Nie jest to wielka miejscowość. Liczy bowiem jedynie nieco ponad 26 tysięcy mieszkańców. Umiejscowienie w bezpośredniej bliskości gór umożliwiło jednak stworzenie z niego międzynarodowego ośrodka turystycznego. Jeżeli chodzi o atrakcje Zakopanego, to jedną z podstawowych są przepiękne widoki.

Gdy tylko ktoś zdecyduje się zdobyć szczyt górski, już w kilkanaście minut może się znaleźć u jego podnóża. Ponadto nie można nie wspomnieć o wspaniałym klimacie.

Ten nadawany jest przez tradycyjnie ubranych mieszkańców gór, drewniane budowle oraz główny deptak przy ulicy Krupówki. Wszystkie te elementy sprawiają, że Zakopane jest idealnym miejscem nie tylko na zimowy i letni urlop, ale również

Sylwester w polskich górach.

Jako że Tatry to typowe góry, dają także szeroką możliwość uprawiania sportu górskiego. Turyści mogą korzystać z licznych tras zjazdowych, na których odnajdą się nie tylko narciarze, ale również i snowboardziści.

Ponadto istnieje możliwość górskich przejażdżek rowerowych oraz pieszego zdobywania szczytów. W tym ostatnim przypadku przygotowane są specjalne trasy turystyczne w górach, które zakładają różną długość i różne stopnie trudności.

Dodatkowe oznakowanie sprawi, że z pewnością się nie zgubicie i dotrzecie do celu.
Zanim wybierzecie się w Tatry, musicie pamiętać jednak o bardzo ważnej rzeczy.

Aby znaleźć zakwaterowanie w górach, powinniście się nim zainteresować odpowiednio wcześnie. Z racji na dużą popularność kurortu, rezerwacja na lipiec, czy sierpień często wymaga starań już w marcu.

W ten sposób będziecie mieli do wyboru naprawdę szeroką ofertę i bez problemu znajdziecie miejsce dostosowane nie tylko do potrzeb, ale też możliwości.

funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |