H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Sylwester na Słowacji

Pomimo zmiany waluty na euro, a co za tym idzie wzrostu cen w ostatnich latach, Sylwester na Słowacji jest nadal bardzo popularny. Polacy chętnie decydują się na spędzenie tam urlopu, wybierając przeważnie sylwester w górach. Podobnie jak w kraju pragną połączyć tradycyjny bal sylwestrowy z aktywnością fizyczną.

Jazda na nartach cieszy się dużym powodzeniem, a także udział w kuligach, ogniskach, piesze wycieczki w góry i pokazy sztucznych ogni.
Gdy decydujemy się na wyjazdowy sylwester na Słowacji, najlepiej wybrać imprezy organizowane przez Biura Podróży, choć zdarzają się także wyjazdy indywidualne, zwłaszcza gdy ktoś jest na Słowacji stałym bywalcem.
Najbardziej rozsądne wydaje się wykupienie pobytu sylwestrowego lub balu sylwestrowego z noclegiem.
Gdy decydujemy się na wyjazd własnym samochodem, należy pamiętać, że jedziemy w góry, dobrze jest więc systematycznie śledzić prognozę pogody w górach.

Jeśli warunki nie są sprzyjające, należy koniecznie zaopatrzyć się w odpowiednie zabezpieczenie kół samochodu, a czasem nawet przełożyć wyjazd.
Wjeżdżając na teren Słowacji samochodem, musimy posiadać zieloną kartę oraz opłaconą ważną polisę OC, inaczej konieczne będzie pozostawienie samochodu na parkingu przygranicznym, a tego każdy z nas z pewnością wolałby uniknąć.

Aby korzystać z autostrad, dróg szybkiego ruchu i dróg I kategorii, należy wykupić winietkę. Możemy nabyć ją na przejściach granicznych, na stacjach benzynowych i na poczcie.
Słowacja nie zawiedzie z pewnością smakoszy wszelkiego rodzaju dań mięsnych z sosami, knedlikami i korniszonami oraz kapustą. Najpopularniejszy napój to oczywiście piwo, które Słowacja ma nadal „tanie jak barszcz”.

Żylina sylwester

funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |