H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Narty Sylwester Austria/Narty Sylwester Włochy/Narty Sylwester Słowacja/
Narty Sylwester Austria/Narty Sylwester Włochy/Narty Sylwester Słowacja/
Tyrol najlepiej opisuje jego średniowieczna nazwa "Górska Kraina". To daje niepowtarzalne możliwości zorganizowania wypoczynku w górach i niezliczonych dolinach. Bogactwem Tyrolu i jego niepodważalnymi atrakcjami są również urokliwe, pełne wspaniałych zabytków kultury i architektury miasta i miasteczka, jak na przykład stolica landu Innsbruck z budowlami pamiętającymi świetność rodu Habsburgów.

Zimą pokryty puszystą, śnieżną pierzyną, jest najbardziej odpowiednim miejsce dla tych, którzy pragną rozkoszować się zimowymi krajobrazami podczas śnieżnych wędrówek. Ciągnące się kilometrami trasy zjazdowe dla narciarzy, snowboardzistów i fanów zimowych sportów, są najlepszym regionem narciarskim na świecie. Prawdziwym rajem jest również Tyrol dla uprawiających biegi narciarskie, gdzie świetnie przygotowane trasy biegowe nie mają końca. 

Latem jest Tyrol sercem Alp i prawdziwym El Dorado dla uprawiających piesze wędrówki, spacerowiczów, miłośników natury i sportowców, którzy tutaj mogą uzupełnić swoje zapasy życiowej energii. 

Tyrol znajduje się w strefie chłodniejszego klimatu umiarkowanego. Klimat alpejski niesie ze sobą wiele opadów, a w związku z tym również śnieg w okresie zimowym. Zimowe słońce bardzo często oświetla tyrolskie góry i sprawia, że okres pomiędzy listopadem a marcem staje się jasną i białą porą roku. Aby móc cieszyć się przyrodą także zimą, potrzebne jest odpowiednie obuwie i ciepłe, funkcjonalne ubranie. Zimowe słońce świeci mocno - nie wolno zapomnieć o kremie do opalania:)) 

Stolicą Tyrolu jako kraju związkowego  jest Innsbruck. Tyrol dzieli się na 9 okręgów administracyjnych: Innsbruck, Innsbruck - Land, Reutte, Landeck, Imst, Schwaz, Kufstein, Kitzbuhel, Lienz. Graniczy z Niemcami, Włochami, Szwajcarią i z austriackimi krajami związkowymi: Vorarlbergiem, Salzburgiem i Karyntią. 
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |