H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Narty Alta Valtellina Włochy/Sylwester Narciarski we Włoszech/Narty Włochy
Narty Alta Valtellina Włochy/Sylwester Narciarski we Włoszech/Narty Włochy

Narty Włochy Livigno (1816 - 2798 m n.p.m.)

ośrodek narciarski i centrum sportów zimowych,  położony w obniżeniu pomiędzy Passo di Stelvio i grupą górską Bernina. Do Livigno oprócz nart turystów przyciąga przede wszystkim sławna strefa wolnocłowa.

Tereny narciarskie w Livigno mogą poszczycić się  dużą ilością ciekawych  tras, dużym nasłonecznieniem tras, a także dobrze przygotowanymi , naśnieżonymi trasami. 

Ogółem 115 km tras obsługiwanych przez 33 wyciągi o łącznej przepustowości 47000 os./godz. Wyciągi odchodzą ze wschodniej i zachodniej części Livigno na dwa tereny narciarskie: Neve - Monte Sponda i Costaccia - Vetta Blesaccia - Carosello.

Teren narciarski Monte della Neve - Monte Sponda - wyciągi z Livigno, Trepalle, Mottolino- posiada 45 km tras w większości o średnim stopniu trudności , 8 wyciągów o przepustowości 11000os/ godz.

Najdłuższa trasa Mottolino I i II ma 3,5 km długości o  średni stopień trudności, a najtrudniejsza trasa Monte Sponda to 2,5 km długości. Teren narciarski Costaccia - Vetta Blesaccia - Carosello to 70 km oznakowanych tras o średnim stopniu trudności , 23 wyciągi o przepustowości 29000os./ godz.

Najdłuższa trasa Vetta Blesaccia - Livigno ma 4,8 km długości, a najtrudniejsza trasa Blesaccia - 2,3 km.  Narciarstwo biegowe w Livigno, ma wytyczone trasy (40 km), na prawie płaskim dnie doliny, prowadzą one wzdłuż rzeki Spöl od wylotu doliny Federia aż do San Rocco.

Co roku sezon rozpoczyna się  masowym biegiem „La Sgambeda”, kiedy to 1000 uczestników rywalizuje na dystansie 42 km wzdłuż rzeki Spöl. Najdłuższa trasa Pista Turistica to 30 km o niski stopień trudności.

Tras oświetlonych jest ok. 2 km, czynne do 24 godz. Chętni mogą korzystać z profesjonalnych lekcji narciarstwa biegowego. Dość ciekawie wygląda oferta dla snowboardzistów.

Do ich dyspozycji oddano 70 km tras, snowpark z halfpipem i hopkami w Mottolino, trasę boardercross w Mottolino o różnicy poziomów 600 m, halfpipe na stokach Monte Sponda i Costaccia oraz halfpipe w Carosello.

Atrakcje sportowe w Livigno: wędrówki na rakietach śnieżnych, wspinaczki po zamarzniętych wodospadach, wyprawy skuterem śnieżnym lub psim zaprzęgiem. Ponadto w Livigno do dyspozycji mamy lodowisko, kręgle, siłownie, fitness kluby i basen, tor saneczkowy o długośći 5000 m., loty na paralotniach.

Fanom motoryzacji i mocnych wrażeń polecamy przejazd samochodami Subaru Impreza oraz Mitsubishi Lancer Evo po wąskich oblodzonych uliczkach na specjalnie przygotowanych torach! Niezliczona ilość knajpek i pubów, dyskoteki – to wszystko czeka na turystów po zejściu ze stoków.

W sklepach wolnocłowych Panie mogą zrobić doskonałe zakupy w perfumeriach. Panowie preferują głównie elektronikę oraz alkohole.

Bormio (1225 - 3012 m n.p.m.) Położone w sercu Alp Retyckich, ze średnimi i łatwymi trasami oraz dobrą infrastrukturą sportową. Od wielu lat odwiedzane masowo zarówno przez naszych Rodaków, jak i turystów z całej Europy.

Bormio znane jest również z rozgrywanego tu co roku Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W oddalonym o 20 km Passo di Stelvio (Stilfser Joch) można jeździć na nartach również w lecie (od czerwca do października).

Na obszarze Bormio znajdują się 2 tereny narciarskie: rozległy płaskowyż przy stacji „Bormio 2000” oraz wyżej położone stoki Cima Bianca. Na dwóch przeciwległych końcach Bormio znajdują się 2 stacje narciarskie: wyciągi z pierwszej z nich prowadzą do Bormio 2000 i wyżej na Cima Bianca, natomiast wyciągi z drugiej prowadza przez stację Ciuk do terenu Bormio 2000.

Między obydwoma stacjami kursuje bezpłatny ski bus, ale narciarze wolą pokonywać tą niewielką odległość pieszo. Ośrodek narciarski Bormio posiada 50 km tras narciarskich, 17 wyciągów o przepustowości 20500 os/godz. Najdłuższy zjazd z Cima Bianca do Bormioto 10 km.

Narciarstwo biegowe w Bormio najlepiej rozwinięte jest w oddalonej o kilka kilometrów Santa Caterina Valfurva, gdzie do dyspozycji mamy 12,5 km tras biegowych, w tym oświetloną trasę Alu`to o długości 12,5 km.

Punktem obowiązkowym przy wizycie w Bormio jest wizyta w centrum termalnym, gdzie można skorzystać z leczniczych kąpieli. Ponadto w Bormio jest lodowisko, basen, loty paralotnią i możliwość przejażdżki psim zaprzęgiem.

Udającym się na wyjazdy na narty do Bormio polecamy następujące atrakcje turystyczne: spacery po malowniczej starówce Bormio, zakupy w sklepikach przy Via Roma, wizytę w muzeum „Palazzo de Simoni”, gdzie można obejrzeć sanki i sanie konne używane kiedyś w tym regionie. Warto również odwiedzić liczne restauracje, pizzerie i dyskoteki w miasteczku.

Santa Caterina Valfurva (1225 - 3012 m n.p.m.) Małe, spokojne alpejskie miasteczko położone 12 km od Bormio, w samym sercu Parku Narodowego Stelvio. Jest mniej znanym ośrodkiem narciarskim w Lombardii, dzięki temu  świetnie nadaje sie na  rodzinne wakacje.

Trasy  narciarskie głównie dla  początkujących, którzy mogą poćwiczyć swoje umiejętności na stokach w cieniu szczytów Ortles i Cevedale. Dla zaawansowanych narciarzy przygotowano trasy trudniejsze czerwone i czarne. Polecamy Santa Caterinę miłośnikom wszelkich odmian curvingu: począwszy od fun curvingu, na body curvingu skończywszy.

Trasy są idealnie przygotowane i baaardzo szerokie J Stoki i wyciągi narciarskie w Santa Caterina Valfurva to łącznie 35 km tras obsługiwanych przez 8 wyciągów o łącznej przepustowości 7100 os./godz. Najdłuższy zjazd z Cresta Sabretta ma 6,5 km długości o średnim stopniu trudności, a najtrudniejsza trasa Bucaneve ma 3,4 km długości.

W razie potrzeby trasy są sztucznie naśnieżane przez system nowoczesnych armatek śnieżnych. Ciekawe miejsca oraz wyznaczone trasy mają narciarze biegowi. Dla nich przygotowano 18 km tras o różnym stopniu trudności. Szczególnie trudna jest  trasa Valtellina składająca się z dwóch 5 i 10 km pętli,  prowadzi przez rozległą, zadrzewioną równinę, obfituje w liczne podejścia, dlatego dobrze nadaje się dla biegaczy z dobrą kondycją.

Natomiast mniej wysportowanym polecić możemy trasę z pięknymi widokami, o długości 2,3 i 5 km. Nieopodal  tras stworzono bazę dla narciarzy Il Centro La Fonte, gdzie  znajduje się szatnia, prysznice, przechowalnia sprzętu, a także fachowa pomoc i nauka narciarstwa biegowego. Swoje miejsce znajdą snowboardziści, dla nich to przygotowano wiele atrakcji w snowparku i na terenach freeride'owych w Bormio.

Pod okiem 84 instruktorów można uczyć się  pierwszych kroków na snowboardzie oraz nartach. Do  atrakcji  sportowych w Santa Caterina Valfurva  zaliczymy wędrówki po terenie Parku Narodowego Stelvio, wspinaczkę, korzystanie z krytych  kortów i lodowiska. Natomiast atrakcje turystyczne to na pewno restauracje, lokalne restauracje serwujące dania z kuchni lombardzkiej, bary, puby i dyskotekę. Ciekawym przeżyciem może okazać sie wizyta w parku etnograficznym w Valfurva.

Aprica (1260 - 3016 m n.p.m.) To mało znany wśród Polaków ośrodek narciarski położony nad doliną Valtellina.  Doskonałe  miejsce dla rodzin z dziećmi i średnio zaawansowanych narciarzy, ze względu na niewielki stopień trudności tras. Trasy w większości łatwe lub średnio trudne  z bazą noclegową przylegającą bezpośrednio do terenów narciarskich.

Dla posiadaczy karnetów ośrodki oferują darmowe ski busy. Na terenie Aprica znajduje się 40 km tras które obsługuje 20 wyciągów o łącznej przepustowości 19 000 os./godz. Najdłuższy a zarazem najtrudniejszy zjazd Pista Benedetti ma 3,8 km długości.

Istnieje możliwość nocnej jazdy przy sztucznie oświetlonych stokach Competii. Narciarstwo biegowe w Aprica jest dość popularne, posiadają trasy w większości średnio trudne, w sumie 13,5 km. Ponadto do atrakcji sportowych w Aprica zaliczymy: lodowisko, stadninę koni, loty na paralotni, wspinaczkę lodową. Warto odwiedzić doskonałe miejscowe restauracje serwujące kuchnię regionalną  oraz mocne wina z doliny Valtellina.

funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |