H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Narty Alta Valle Di Susa/Narty Sylwester Włochy/Oferty Sylwestrowe Włochy
Narty Alta Valle Di Susa/Narty Sylwester Włochy/Oferty Sylwestrowe Włochy


Narty Włochy Val di Susa  (1350 - 2800 m n.p.m.)

Region narciarski polecany zarówno początkującym jak i wytrawnym narciarzom. Wspaniałe warunki pogodowe, dobrze przygotowane stoki, różnorodność tras, możliwość sztucznego naśnieżania to atuty Via Lattea.

Każdy, bez względu na stopień posiadanych umiejętności, znajdzie coś dla siebie – gwarantuje to ponad 400 km tras. Via Lattea (Droga Mleczna) to rozległy ośrodek sportów zimowych, na terenie którego znajduje się kilka miejscowości: Sestriere - centrum Via Lattea, położone na wysokości 2035m n.p.m., pomiędzy dwoma Dolinami - Val Chisone i Doliną Susy.

Najdłuższa trasa Rio Nero ma  9km długości. Ośrodek narciarski  Sauze d Oulx - położony w górnej części Doliny Susy, powyżej Oulx, ważnego węzła komunikacyjnego regionu na wysokości 2,500 m n.p.m. Działa  tu  bardzo dużo dobrych szkół narciarskich.

Najpopularniejsze trasy zjazdowe znajdują się w  rejonie Basset Col (2500 m). Do najciekawszych tras należą "Pista 29" z Capanna Mollino i "Gran Pista" będące wielką atrakcją dla miłośników mocnych wrażeń.

Ośrodek narciarski Cesena - miejscowość położna na wysokości 1,534m n.p.m., w górnej części Doliny Susy. Najniższy punkt Via Lattea, otoczony sosnowymi lasami na stokach skalistych Gór Księżycowych (Monti della Luna). Claviere - alpejska miejscowość w Dolinie Susy na wysokości 1,760m n.p.m.

Leży tuż przy granicy z Francją. Dopiero w 1715r. stała się częścią Piemontu. Było to miejsce pierwszych w historii międzynarodowych zawodów w narciarstwie alpejskim w 1927 roku. Najbardziej znaną trasą w Claveiere jest "93" obok wyciągu "Serra Granet", polecana głównie średnio zaawansowanym narciarzom.

Na uwagę zasługuje także czerwona trasa „Gimont” i czarna ze szczytu Pian del Sole. San Sicario - położony na wysokości 1700 m. n.p.m., pomiędzy Sestriere a Sauze d’Oulx, określany rajem dla narciarzy.

Do najciekawszych tras należy trasa numer "21" z wierzchołka Fraiteve  (2700m n.p.m.), bardzo malownicza z szerokimi zakrętami, a najtrudniejsza trasa "79", wariant z Fraiteve do Pariol liczy ponad 7 km długości .

Dla miłośników snowboardu dużą atrakcją Via Lattea jest zlokalizowany w centrum kompleksu snowpark  The Vialettea Double Black Park. Znajduje się on na wysokości 2400 m n.p.m. , w  którym znajduje się specjalna część dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Można wypróbować nowe przeszkody, funboxy, quatery, skocznie.

W środy i soboty na trasie Kandahar Slalom możemy jeździć przy sztucznym oświetleniu.      Atrakcje sportowe Via Lattea: przejażdżki na skuterach śnieżnych i psimi zaprzęgami, loty widowiskowe nad Drogą Mleczną,  ski-alpinizm, wycieczki narciarskie oraz na rakietach śnieżnych, wspinaczka po lodzie,  trening w jeździe samochodem po lodzie.

Ponadto polecamy centrum fitness Olimpika w Sestrierre. Rozrywkę po nartach zapewniają również liczne knajpki, bary i restauracje.

Macugnaga  (1200 - 3000 m n.p.m.), niewielki ośrodek narciarski w Piemoncie, u podnóża wschodniej części masywu Monte Rosa. Odpowiedni  dla rodzin z dziećmi i dla średnio zaawansowanych narciarzy.

Na główny ośrodek narciarski Passo Moro wjeżdża się kolejką linową pokonując różnicę poziomów 1200 m. Dogodne warunki narciarskie panują również na zboczach Belvedere, u podnóża Monte Rosa.  Ośrodek narciarski Macugnaga posiada 40 km oznakowanych tras, 11 wyciągów o przepustowości 7200 os./ godz.

Najdłuższa trasa Meccia Bis ma 7,5 km długości i jest o średnim stopniu trudności. Najtrudniejsze trasy  to Rocette i Rocette Bis, każda z nich ma po 1,3 km długości.

Narciarstwo biegowe w Macugnaga to dobrze przygotowane i wyznaczone trasy w ilości 21 km, pomiędzy doliną Anzasca a osiedlami Pecetto i Isella. Najdłuższa trasa Pista delle Frazioni ma 16 km i jest o średnim stopniu trudności.

Wyjazdy  snowboardowe do Macugnaga są bardzo popularne przede wszystkim przez powstały tam Snowpark na Monte Morom położony na wys. 3000 m n.p.m., obsługiwany jest on przez 2 wyciągi. Doskonałe warunki śniegowe umożliwiają  jazdę na snowboardzie aż do maja.

Na terenie snow parku znajdują się liczne hopki dla początkujących i zaawansowanych, spine funbox, tabletops, handrails, kinki i slidebox. W centrum miasteczka  mieszczą się hotele, sklepy, bary i restauracje.  

funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |