H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Narty Arabba Marmolada Włochy/Sylwester Narciarski Włochy
Narty Arabba Marmolada Włochy/Sylwester Narciarski Włochy

Lodowiec Marmolada  (1446 - 3265 m n.p.m.)Lodowiec Marmolada, zwany "królową Dolomitów", to najwyższy szczyt południowo-wschodnich Alp. Bez wątpienia jest to idealne miejsce do uprawiania  narciarstwa oraz snowboardu z doskonałymi  trasami zjazdowymi funkcjonującymi cały rok.

Połączenia z trasami Arabby i Sella Rondy dają możliwość zwiedzenia kilku stacji i sprawdzenia swoich sił na stokach o zróżnicowanych poziomach trudności. Na wyjazdy narciarskie w region Marmolady szczególnie polecamy:
-Malga Ciapela - 1446 m n.p.m.
-Rocca Pietore - 1143 m n.p.m.
-Sottoguda - 1252 m n.p.m.

Stoki i wyciągi narciarskie na Marmoladzie:
Na terenie Marmolady znajduje się 14 km tras zjazdowych obsługiwanych przez 3 wyciągi o łącznej przepustowości 8500 os./godz. Najdłuższy zjazd Pista Bellunese z Punta Rocca (3269 m) na Passo Fedaia (2057 m) ma 12 km długości a  różnica poziomów wynosi aż 1800 m.

Swoje miejsce posiadają i snowboardziści – dla nich przygotowano 2 snow parki. Super atrakcją dostępną na miejscu jest lot helikopterem nad Marmoladą.

Do pozostałych atrakcji  turystycznych z pewnością zaliczymy: wspinaczki po lodzie, przejażdżki saniami i skuterami śnieżnymi czy zjazdy z zapalonymi pochodniami.

Dla lubiących zimowe spacery przygotowano 2,5 km szlaków turystycznych w Marmolada - Serrai di Sottoguda. Dobrze zjeść można w licznych restauracjach i lokalnych knajpkach. Życia nocnego zakosztować można w klubach w miejscowościach Corvara, Canazzei czy Cortina d`Ampezzo.

Arabba - Sella Ronda  (1602 - 290 m n.p.m.) Duży ośrodek narciarski położony  pomiędzy przełęczami Falzarego, Campolongo i Pordoi, wchodzący w skład Dolomiti Superski.  Region charakteryzują zróżnicowane trasy z pięknymi widokami zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych  narciarzy. Ponad 60 km tras w Arabbie to całkiem sporo.

Najdłuższy zjazd o średnim stopniu trudności ma trasa Ornella (Porta Vescovo) o długości 4 km i różnicy poziomów 875 m. Najtrudniejszy zjazd Pista Sodoma to 3,3 km o różnicy poziomów 900 m.

Jednak dla tych, którzy stwierdzą że ciągle im mało mamy dobrą wiadomość. Macie Państwo możliwość korzystania z tras Sella Rondy i Marmolady. Sella Ronda to słynna trasa narciarska, której początkiem może być Selva di Val Gardena, Corvara, Canazei lub Arabba.

Trasa wiedzie przez 4 przełęcze i cztery doliny (Gardena, Fassa, Livinallongo i Badia) wokół najwyższego szczytu Piz Boe (3151 m n.p.m.).

Objechanie Sella Rondy obiegającej Gruppo di Sella zajmuje kilka godzin, a można to uczynić dwojako: można pojechać trasą zgodnie z ruchem wskazówek zegara (9 wyciągów o przepustowości 15481 os./godz.) lub w kierunku przeciwnym (14 wyciągów o przepustowości 20 477 os./godz.).

Co ciekawe: po żadnej z tras nie zjeżdża się dwukrotnie. Trzeba również pamiętać o wzięciu odpowiedniego zapasu czasu na powrót. Często zdarza się bowiem, że śmiałkowie którym zabrakło czasu i którzy nie zdążą załapać się na powrót, do hotelu wracają Ski busem bądź taksówką.

Ta druga opcja, to koszt nawet 150 euro. Narciarstwo biegowe w Arabba – Sella Ronda to niewiele ponad  3 km średnich tras w Passo Campolongo.

Atrakcje sportowe w regionie Arabby i Selli: lodowisko, możliwość wypożyczenia skuterów śnieżnych, wyprawy na rakietach śnieżnych na płaskowyż Cherz. Ponadto liczne restauracje, pizze, dyskoteki. Polecamy specjały kuchni lokalnej i przepyszne Bombardino  

funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |