H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Narty Włochy/Charakterystyka regionu narciarskiego Civetta
Narty Włochy/Charakterystyka regionu narciarskiego Civetta

Charakterystyka regionu narciarskiego Civetta

Civetta  (1000 - 2100 m n.p.m.)

Ośrodek narciarski, położony w sercu Dolomitów, usytułowany pomiędzy Marmoladą a Cortiną d`Ampezzo, obejmuje cztery wioski: Alleghe, Selva di Cadore, Zoldo i Palafavera.

Dużo dobrej zabawy i łagodne, bezdrzewne stoki czekają tu przede wszystkim na rodziny i średnio zaawansowanych narciarzy. Ambitni narciarze będą mogli poszaleć tu na stokach Monte Fertazza.

Na obszarze terenu narciarskiego Civetta wyciągi wychodzą bezpośrednio z miejscowości Alleghe i Palafavera. Bezpośrednie połączenie ski busem jest też zapewnione z Selva di Cadore do wyciągów S. Fosca i Pescul.

Ogółem przygotowano 80 km tras obsługiwanych przez 27 wyciągi o łącznej przepustowości 37 000 os./godz. Najdłuższa trasa Fertazza, łatwa,  ma 6 km, a różnica poziomów to 1100m.

Najtrudniejsza trasa Laghetto – ma długość 1, 4 km, przy różnicy poziomów wynoszącej 260 m. W Zoldo na trasach Foppe i Cristelin możemy jeździć nawet wieczorem, ponieważ trasy są oświetlane.

Atrakcje sportowe w Civetta: wspinaczki po zamarzniętych wodospadach, zjazd na gumowej oponie w Zoldo, Fun Lift i Palma, lodowiska w Alleghe, Selva di Cadore i Zoldo. Oprócz tego restauracje, bary i dyskoteki.

 

funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |