H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Narty Cortina d'Ampezzo/Sylwester Narciarski Włochy
Narty Cortina d'Ampezzo/Sylwester Narciarski Włochy

Cortina d'Ampezzo  (1224 - 3000 m n.p.m.)To bodaj najpopularniejszy na świecie ośrodek narciarski we Włoszech, zwany również "narciarskim Edenem". Składa się z 6 oddzielnych terenów narciarskich, z trasami tak dla początkujących narciarzy jak i tych zaawansowanych.

Tereny narciarskie Cortiny są naśnieżane w 95%, przez co odwiedzający ją narciarze mają praktycznie stuprocentową gwarancję śniegu. Wyciągi prowadzące do dwóch głównych terenów narciarskich znajdują się na obrzeżach miasteczka, pozostałe zaś są dość oddalone, dlatego warto tu przyjechać samochodem, aby podjechać do terenów narciarskich:

-Monte Cristallo (3216 m) - wyciagi z Tondi i z Passo
-Tre CrociLagazuoi (2800 m) - wyciąg z Passo Falzarego
-Mietres - wyciąg z obrzeży Cortina d`Ampezzo
-Faloria (2123 m) - wyciąg z obrzeży Cortina d`Ampezzo
-Cinque Torri - wyciąg z Passo Giau (2230 m)
-Pogol - Cofana - wyciągi z Pocol do Pome`des (2340 m), wyciąg z obrzeży Cortiny na Col Druscie` (1770 m), wyciąg z Col Druscie` na Ra Valles, wyciąg z Ra Valles na Cima Cofane (3245m).


Ośrodek narciarski Cortina d’Ampezzo to 115 km tras obsługiwanych przez 37 wyciagów o łącznej przepustowości 47 150 os./godz. Najdłuższa trasa Lagazuoi - Armentarola o średnim stopniu trudność ma 7,5 km, a  różnica poziomów wynosi 1100 m.

Najtrudniejsza trasa Forcella Staunies - Son Forca to 1,9 km a różnica poziomów 733 m. Narciarstwo biegowe w Cortina d’Ampezzo jest dobrze rozwinięte zwłaszcza przy ośrodku Fiames ze szkółką narciarstwa biegowego. Łącznie jest 75 km tras, 30 km trasy wzdłuż torów starej kolejki do Cortiny. Ponadto przygotowano specjalny teren narciarski dla początkujących ze sztucznym zaśnieżaniem.

Najdłuższa trasa biegowa prowadzi z Cortina-Dobbiacco-Cortina ma 60 km, a najwyżej wytyczona trasa Passo Tre Croci to 8 km na wysokości 1809 m n.p.m.m. Narciarzom, których odstraszają długie trasy polecamy pętle wokół jeziora Misurina.

Na zmęczonych narciarzy czekają  wieczorem liczne winiarnie, typowe włoskie restauracje i pizzerie, wiele pubów i kilka dyskotek w centrum Cortiny. W wysokim sezonie lokale nocne są otwierane po 23 każdego wieczora, natomiast w niskim sezonie są otwarte tylko w weekendy.

Ponadto turyści spędzający urlopy w urokliwej Cortinie mają do dyspozycji kino i teatr Eden oraz muzeum. Sama Cortina jest miejscem bardzo drogim. Apartamenty w tej niewielkiej, górskiej miejscowości posiadają bogaci ludzie z całego świata, z tym wielu znanych aktorów i muzyków.

Atrakcje sportowe polecane w Cortina d`Ampezzo: snowrafting, czyli zjazd gumowym pontonem po ośnieżonym stoku, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach, wędrówki na rakietach śnieżnych po okolicznych trasach, dodatkowo lodowisko olimpijskie, stadnina, tory saneczkowe, tory bobslejowe, basen, fitness club Body Time Cortina czy korty tenisowe.

funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |