H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Charakterystyka regionu Kronplatz
Charakterystyka regionu Kronplatz

Charakterystyka regionu Kronplatz

Plan de Corones (Kronplatz) (900 - 2275 m n.p.m.) Bardzo popularny  teren narciarski w Tyrolu Południowym, skupiony wokół góry Plan de Corones (Kronplatz), pokryty gęstą siecią ultranowoczesnych wyciągów.

Wyciągi odchodzą  z trzech punktów na trzy trasy zjazdowe:
z Brunico – największej miejscowości regionu, S.Vigilio i Risconi.  Duży wybór tras od łatwych, średnio trudnych po bardzo szybkie, zadowoli  początkujących jak i bardziej zaawansowanych narciarzy.

Rejon  narciarski Plan de Corones-Kronplatz to 104 km oznakowanych tras, obsługiwanych przez 31 wyciągów o łącznej przepustowości 57 400 os./godz. Szczyt góry jest płaski i świetnie nadaje się na doskonalenie swoich umiejętności.

Na szczycie w super knajpce z wielkim tarasem można spróbować również wyśmienitej tyrolskiej kuchni oraz zasmakować rozmaitych napojów. Tańce na stołach mile widziane.
Z północnego zbocza wiodą dość trudne trasy w kierunku Risconi.

Szerokie trasy na wschodnim stoku prowadzą do Valdaora i są wymarzone dla zwolenników carvingu i snowboardu. Miłośnicy nart biegowych też nie będą sie  nudzić, gdyż dla nich  przygotowano trasy o każdym stopniu trudności, blisko 300 km tras w dolinach Anterselva, Valle di Tamores i Valle di Casies.

Rodziny z dziećmi znajdą zakwaterowanie w zacisznie położonej wiosce S. Vigilio, natomiast zwolennikom nocnego życia, polecamy raczej Brunico.

W chwilach wolnych od szusowania na turystów czekają  liczne atrakcje: tory saneczkowe, park rozrywki Skinopolis, trzy ośrodki specjalizujące się w nauce jazdy na nartach, wędrówki na śnieżnych rakietach, przejażdżki saniami ciągniętymi przez konie, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach, lodowisko.

Dobrze zjeść można w restauracjach, barach i schroniskach gdzie podawana jest kuchnia regionalna.
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |