H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Narty Sylwester Maso Corto/Sylwester Włochy
Narty Sylwester Maso Corto/Sylwester Włochy

Val Senales-Maso Corto (2000 - 3258 m n.p.m.)

Całoroczny teren narciarski położony na lodowcu Hochjoch w południowym Tyrolu. Otwarty cały rok, z krótką przerwą w maju i czerwcu. Rodzinna atmosfera i przepiękne widoki przyciągają głównie rodziny, które znajdują zakwaterowanie w niedrogich pensjonatach, hotelach czy schroniskach.

Ten rozległy teren narciarski obsługiwany jest przez 10 wyciągów o przepustowości 11 000 os./godz. Wyciągi odchodzą z miejscowości Maso Corto, skąd można wyjechać w ciągu 6 minut kolejką linową na wys. 3200 m n.p.m. Trasy narciarskie podzielone są na łatwe(10 km), średnie (17 km) i trudne (8 km), łącznie 35 km oznakowanych tras.

Najdłuższa i zarazem najtrudniejsza trasa Schmugglerabfahrt ma 8 km długości, a różnica poziomów wynosi 1200 m. Kilka oświetlonych stoków umożliwia jazdę nocą. W przypadku braku opadów śniegu stoki są sztucznie naśnieżane za pomocą nowoczesnych armatek śnieżnych.

Atrakcje turystyczne w Val Senales: kryty basen, sauna, solarium, siłownia, 10 km tras do pieszych wędrówek.

Co roku organizowane są  zawody snowboardowe Big Snowboard i Skateboard Camp przyciągające wielu światowej klasy Riderów i tłumy publiczności, która żywiołowo dopinguje uczestników wykonujących podniebne ewolucje.

W Maso Corto odbywają się również Dni Polskie, gdzie mamy możliwość poszusowania na ośnieżonych stokach razem z polskimi gwiazdami. Stosunkowo często możemy tu też spotkać trenujące kadry alpejczyków z Niemiec i Włoch.

 
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |