H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Na wyjazdy narciarskie w Dolinie Val di Fassa
Na wyjazdy narciarskie w Dolinie Val di Fassa

Dolina Val di Fassa to region narciarski położony na pograniczu Tyrolu Południowego i Trydentu. Korzystne połączenie z trasami Sella Ronda oraz dostęp do Bellamonte w Val di Fiemme sprawia, że  region narciarski jest bardziej interesującym. Szeroko rozbudowana infrastruktura sportowa z urozmaiconymi trasami  zjazdowymi oraz  szereg atrakcji,  pozwalają spędzić bardzo udany urlop.

Na wyjazdy narciarskie w Dolinie Val di Fassa polecamy : Canazei - 1460 m n.p.m., Moena - 1200 m n.p.m., Vigo di Fassa - 1390 m n.p.m., Mazzin - 1370 m n.p.m, Campitello di Fassa - 1440 m n.p.m. Mniejsze ośrodki narciarskie w Dolinie Val di Fassa: Alba Canazei, Pera di Fassa, Vallonga, Carezza (Karersee), Sorago i  Penia. Posiadacze karnetów mają możliwość korzystania z darmowych ski busów kursujących w obrębie całego obszaru. Na obszarze Val di Fassa jest 6 terenów narciarskich, 120 km tras zjazdowych obsługiwanych przez 58 wyciągów. Z Canazei i Campitello można dostać się na słynną karuzelę Sella Ronda.

Natomiast z Moeny i Alpe Lusii (południe Val di Fassa) można  na nartach przejechać do Bellamonte w sąsiedniej Val di Fiemme. Przygotowano wiele tras dla snowboardzistów m.in.snowpark w Belvedere/Canazei - hopki, halfpipe oraz halfpipe w Ciampac/Alba.

Rejon można polecić rodzinom z dziećmi gdzie z myślą o nich przygotowano wiele dużo udogodnień i  atrakcji a na każdym terenie narciarskim doliny,  są trasy przystosowane do nauki dzieci. Ośle łączki w szkółkach narciarskich przeważnie wyposażone są w specjalne taśmowe wyciągi dla najmłodszych.

Z atrakcji turystycznych w Dolinie Val di Fassa godne polecenia są: przejażdżki saniami motorowymi i konnymi, loty paralotnią z pól Col Rodella i Belvedere, wspinaczki po zamarzniętych wodospadach, spacery po odśnieżonych i oznakowanych trasach, lodowisko, kręgle.

Można również odwiedzić centrum odnowy biologicznej z basenem, sauną, łaźnią turecką, hydromasażem i solarium.

Zachęcamy do wizyty w  lokalnych pubach i knajpkach serwujących lokalne posiłki oraz napoje. Restauracje i dyskoteki w sezonie otwarte są do późna w nocy, więc zapaleni imprezowicze również będą mieli pole do popisu…
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |