H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Val di Femme nazywana często "bramą Dolomitów".
Val di Femme nazywana często "bramą Dolomitów".

Val di Femme  nazywana  często "bramą Dolomitów". Teren  przebiega wzdłuż brzegów rzeki Avisio i sąsiaduje  z doliną Val di Fassa oraz Valle di Cembra.

Duża ilość tras biegowych i rozległe tereny zjazdowe przyciągają tu co roku amatorów białego szaleństwa.

Val di Fiemme to istny raj dla amatorów narciarstwa biegowego i dla średnio zaawansowanych narciarzy pragnących doskonalić swe umiejętności. Na obszarze Doliny Val di Fiemme, znajduje się 6 ośrodków narciarskich: Ski Center Latemar, Alpe Cermis, Bellamonte-Alpe Lusia, Lavazè, Oclini/Jochgrimm i niewielki teren w Ziano di Fiemme.

Łącznie oddano blisko 140 km tras obsługiwanych przez 47 wyciągów. Głównym ośrodkiem  jest Cavalese, będący ,, bramą'' do regionu narciarskiego w Dolomitach. Cavalese,  to wiele kilometrów dobrze przygotowanych tras zjazdowych,  trasy do narciarstwa alpejskiego oraz 150 km tras biegowych.

Nie brakuje  tras do pieszych wycieczek (10km), lodowisko (bezpłatne dla posiadaczy karnetów), trasy do jazdy na sankach, paralotnie, stadnina, kryty basen (bezpłatny za wyjątkiem wtorków i sobót) i wiele atrakcji apres-ski.

Ponadto bary, restauracje, kino, teatr i dyskoteki. Innymi znanymi miejscowościami w Val di Fiemme są Predazzo gdzie nasz Adaś Małysz zdobył w 2003 roku złoty medal w Mistrzostwach Świata w skokach narciarskich, oraz Pampeago 
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |