H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Narty Sylwester Wlochy Dolina Val di Sole
Narty Sylwester Wlochy Dolina Val di Sole

Dolina Val di Sole Dolina Val di Sole  (682 - 2585 m n.p.m.) stanowi część Konsorcjum Skirama Dolomiti  Adamello-Brenta skupiającego 6 ośrodków narciarskich.

Na terenie samej doliny Val di Sole mamy do dyspozycji blisko 150 km tras obsługiwanych przez ponad 100 wyciągów. Gospodarze przygotowali stoki nie tylko dla narciarzy ale również dla snowboardzistów i biegaczy.

Najbardziej znane ośrodki narciarskie to: Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio oraz Passo Tonale ze sławnym lodowcem Presena. Dla posiadaczy ski-passów w obrębie Val di Sole istnieje możliwość korzystania z darmowych ski-busów, kursujących w obrębie praktycznie całego obszaru doliny.

Val di Sole znana jest z pięknej pogody – w sezonie Słońce świeci tu średnio 9/10 dni! To tutaj notuje się również największe w Alpach opady śniegu. Obok tras dla wytrawnych narciarzy w Val di Sole bez problemu znajdziemy wiele tras dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Zmęczonym całodzienną jazdą miłośnikom białego szaleństwa z pewnością przyda się wizyta w centrum termalnym w Pejo lub spacery po Narodowym Parku Stelvio i Adamello di Brenta.

W słynnej włoskiej „Dolinie Słońca” nie brakuje również dobrej zabawy. Ci, którzy zachowają siły po wyczerpującym dniu na stokach Val di Sole i zdecydują się na spędzenie wieczoru poza hotelem z pewnością wspaniale zabawią się w którejś z regionalnych knajpek!

Do pozostałych atrakcji turystycznych  w Val di Sole zaliczyć możemy m.in.: loty na paralotni, wspinaczkę po zamarzniętych wodospadach, wędrówki na rakietach śnieżnych przez Park Narodowy Stelvio, rafting na rzece Noc. Stacje regionu Val di Sole: Folgarida-Marileva, Madonna, Pejo, Pinzolo, Passo Tonale, Ponte di Legno
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |