H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Najpopularniejszy teren narciarski w Dolomitach
Najpopularniejszy teren narciarski w Dolomitach

Skipass Dolomiti Superski - Południowy Tyrol

Skipass Dolomiti superski, Przewodnik po skipasach, SUPERSKI- największa karuzela narciarska w Europie w Dolomitach wschodnich. Skipassy Dolomity, Dolomiti Superski i Skirama wyjazdy na narty - Włoskie Alpy, dolomity, skipassy, wyjazdy, narty, apartamenty, hotele, włochy,alpyOferujemy zniżkowe skipassy w wybranych ośrodkach narciarskich w Dolomitach - wyjazdy indywidualne i grupowe na narty.

Dolomiti Superski, obejmuje 1200 kilometrów tras w regionach Trentino, Veneto i  Alto Adige w Dolomitach wschodnich, oferuje różną ilość dni jeżdżenia na nartach, skipassy tygodniowe, sezonowe, kombinowane i lokalne.  Skipassy na punkty, popołudniowe, rodzinne, karty magnetyczne , przechodzi sie bramki bez wyciągania karnetu.


Oferty specjalne szczególnie dla dzieci, pakiety z zakwaterowaniem , promocje to jedna z największych ofert skipassów w Europie. Zniżki dla juniorów i  bezpłatne karnety dla dzieci do 8 lat. To bardzo dobre warunki dla rodzin.


Dzięki nowej technologii  można sprawdzać wszystkie promocje i oferty na stronie www.dolomitisuperski.com , na tej samej stronie można zobaczyć wszystkie
ośrodki narciarskie Dolomitisuperski, można zobaczyć trasy, warunki meteo i sprawdzić opady śniegu.

Ośrodki narciarskie obejmujące obszar tras Dolomiti Superski Area :

  • Kronplatz

  • Civetta / Marmolada / Sellaronda

  • Tre Valli

  • Val Di Fassa

  • Arabba Sellaronda

  • Val Gardena

  • San Martino Di CastrozzaCzas narciarskich białych szaleństw minął – szkoda, ale pozostały po nim pamiątki w postaci skipassów. Dolomiti superski mają ciekawą funkcję, pozwalającą na sprawdzenie, gdzie się jeździło na nartach, nie wyrzucajcie więc ich. Dzięki nim można sobie powspominać

Na stronach serwisu www.dolomitisuperski.com, można sprawdzić w odniesieniu do czasu swoje podjazdy (którym wyciągiem, gondolką, czy orczykiem się wjeżdżało na górę) i zjazdy, w ujęciu dziennym i w totalu.

To wszystko okraszone wykresem – te zęby góra-dół śmiesznie wyglądają… Najeżdżasz na grafikę kursorem myszy, a tu pojawia się informacja jakim konkretnie jechało się wyciągiem, z podaną wysokością jego początku i końca. Chciałoby się powiedzieć po naszemu –
cool!

Przekonujesz się, że nie jeżdżąc specjalnie wyczynowo, plus niekoniecznie wiele godzin dziennie i tak wykorzystałeś przez kilka dni 89 razy wyciągi, czy orczyki, pokonałeś różnicę wysokości 20912 m, a szacowana długość przejazdów po trasach narciarskich to 135 km. Nieźle…

Niby nic – tak fajnie się jeździło, odpoczywało w restauracjach na stoku, a tu licznik nabił 135 km. Ciekawie jest tak czasami spojrzeć z boku, zimnym okiem statystyki na swoje „wyczyny” na stoku.Val Gardena  (1236 - 2680 m n.p.m.)
Jeden z najpopularniejszych terenów narciarskich w Dolomitach i w Europie dysponuje wszystkimi rodzajami tras.

Narciarstwo skupia się przede wszystkim w trzech głównych ośrodkach: Santa Cristina, Ortisei i Selva. Miasteczka te różnią się miedzy sobą nie tylko charakterem ośrodka ale i dostępem do osobnego terenu narciarskiego.

Selva ma zdecydowanie najbardziej narciarski charakter, gdyż wprost z hoteli wychodzi się na stoki. Z kolei Santa Cristina pozostała małą , spokojną górską wioską, a Ortisei jest zdecydowanie stolicą kulturalną obszaru.

Tereny narciarskie każdego ośrodka są ze sobą połączone, a dodatkową atrakcją jest dostęp do słynnej karuzeli Sella Ronda. Dolina Val Gardena należy do olbrzymiego regionu narciarskiego Dolomiti Superski.

Ogółem 175 km tras obsługiwanych przez 81 wyciągów o łącznej przepustowości 90 267 os./godz. Najdłuższa trasa Seceda - St.Ulrich o wysokim stopniu trudności ma 9 km długości i  różnicę poziomów 1275 m.

Najtrudniejsza trasa to Saslonch i 3,5 km długości z różnicą poziomów 839 m. Dzięki fantastycznej infrastrukturze bez zdejmowania nart można dostać się tu z Alta Badii, Val di Fassa, Alpe di Siusi i z Araby. Przygotowano również bogatą ofertę dla miłośników biegówek. 

Trasy o każdym stopniu trudności w Vallunga (Selva Gardena), Monte Pana (S.Cristina) i w Alpe di Siusi spełnią z pewnością wymagania nawet wytrawnych biegaczy.

Ogółem  98 km tras o różnym stopniu trudności. Atrakcje  w Val Gardena:  tory saneczkowe, siłownie, baseny, korty tenisowe i do sqasha, lodowiska w Selva Gardena i Siusi, minigolf, szkółka jeździecka, ściana do wspinaczki.

Zwolennikom sportów ekstremalnych polecamy loty paralotnią i wspinaczkę po zamarzniętych wodospadach. W regionie Val Gardeny bardzo ożywione jest życie nocne: czas można spędzać w licznych restauracjach, górskich schroniskach, barach, pubach czy dyskotekach.

Bardzo ciekawie przedstawia sie oferta dla rodzin z dziećmi. Z myślą o nich utworzono szkółki narciarskie w Selva Gardena, Ortisei i S.Cristina, przedszkole narciarskie dla dzieci od 3 lat w Ortisei, mini klub przy szkółce narciarskiej w Ortisei, klub Myszki Miki w Selva Gardena dla dzieci od 4 do 12 lat.

Ponadto liczne tory saneczkowe w Ortisei i Alpe di Siusi. Na terenie Doliny Val Gardena powstały hotele obsługujące całe rodziny i zapewniające im duże zniżki 
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |