H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Narty Valle D`Aosta - Narciarski Sylwester Włochy Narty
Narty Valle D`Aosta - Narciarski Sylwester Włochy Narty

La Thuile  (1441 - 2579 m n.p.m.) La Thuile  (1441 - 2579 m n.p.m.) to miasteczko położone u stóp lodowca Rutor w regionie Doliny Aosty, w słonecznej kotlinie VenoIse i Mont Blanc,. Słynie przede wszystkim z połączenia z francuskim ośrodkiem Rosiere.

Dzięki temu kupując jeden skipass można szusować na trasach dwóch państw.  Na terenie narciarskim La Thuile - Rosiere jest 150 km tras obsługiwanych przez 35 wyciągów o łącznej przepustowości 46 000 os./godz. Stację polecamy narciarzom i turystom, którzy nastawieni są na spokojny wypoczynek.

Narciarstwo biegowe w La Thuile ma dla siebie  20 km tras: cztery pętle biegowe o różnej trudności przeprowadzone po dnie doliny. Dla chętnych organizowane są wycieczki z przewodnikiem po okolicy i wędrówki na rakietach śnieżnych. W centrum sportowym możemy skorzystać z sauny, basenu, siłowni. Liczne bary i restauracje pozwalają dobrze zjeść i skosztować regionalnych trunków.

Courmayeur (1227 - 2624 m n.p.m.) luksusowy  ośrodek narciarski położony u stóp masywu Mont Blanc, w przygranicznej dolinie Val d`Aosta. Dwa główne ośrodki narciarskie to Plan Checrouit i Val Veny.

Dla narciarzy oddano 100 km oznakowanych tras, 17 wyciągów. Znajdują sie tu trasy łatwe jak i bardzo trudne. Najdłuższa trasa o średnim stopniu trudności to Cresta Youla - Zerotta Int o długości 7 km, a najtrudniejszą jest trasa Competizione o długości 0,8 km.

Amatorzy nart biegowych będą bardzo zadowoleni, gdyż Courmayer oferuje znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego, szczególnie trasa w Dolinie Ferret u podnóża Mont Blanc .

Biegaczom o słabszej kondycji polecamy krótszą pętlę poniżej Plan Checrouit. Łącznie do dyspozycji biegaczy mamy 25 km tras. Atrakcje sportowe w Courmayeur: wyprawy psim zaprzęgiem, konne przejażdżki, jazda na łyżwach.

W Courmayeur znajduje się centrum sportowe z lodowiskiem, kortami tenisowymi, kortami do squasha i ze sztuczną ścianą do wspinaczki oraz siłownią i centrum odnowy. Życie nocne toczy się w centrum gdzie znajdują się liczne bary i restauracje.

Godne polecenia są dwa dobre nocne kluby: Jimmys i Maquis. Ceny w restauracjach i pubach nie należą do najniższych. Jest to spowodowane tym, że głównymi Klientami tamtejszych lokali są turyści z Wielkiej Brytanii, Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

Monte Rosa  (570 - 3488 m n.p.m.) rozległy teren narciarski w trzech dolinach: Valle d`Ayas, Valle di Gressoney i Valse`sia, u podnóża masywu Monte Rosa. Tworzy huśtawkę narciarską Monte-Rosa-Ski z ośrodkami Champoluc, Frachey, Gressoney La Trinite` i Alagna.

Cały ten teren można przemierzyć nie zdejmując nart. Mniejsze kameralne stoki znajdują się przy ośrodkach Antagnod, Brusson i Gressoney St Jean. Stoki i wyciągi narciarskie w Monte Rosa to ogółem 180 km tras obsługiwanych przez 28 wyciągów o łącznej przepustowości 50000 os./godz.

Przewaga tras o średnim stopniu trudności w ilości 97 km. Na obszarze Monte Rosa  można również pojeździć na lodowisku i uczestniczyć w wędrówkach na rakietach śnieżnych. W Święta Bożego Narodzenia organizowane są zjazdy z zapalonymi pochodniami.

Breuil  -  Cervinia  (2000 - 3488 m n.p.m.) coraz popularniejszy wśród naszych Rodaków ośrodek narciarski, rozległy, wysoko położony na południowym stoku Matterhornu (Monte Cervino), na samym końcu doliny Valtournenche. Stoki i wyciągi narciarskie w Breuil - Cervinia to ogółem 72 km tras obsługiwanych przez 24 wyciągi o łącznej przepustowości 29 595 os./godz.

Najdłuższa trasa Ventina o średnim stopniu trudności ma 7,8 km długości,  a  najtrudniejsza trasa Pista ma 2,3 km długości.  Dużą atrakcją jest możliwość korzystania z tras szwajcarskiego ośrodka Zermatt, a będąc po szwajcarskiej stronie wyjazd kolejką na Kleinmatterhorn na wysokość 3883 m n.p.m.

Aby jeździć po stronie szwajcarskiej należy wykupić specjalny suplement do ski passu. Przyjemność ta kosztuje ok. 30 euro, ale zapewniamy – WARTO!

Atrakcje turystyczne w Breuil - Cervinia:  kryty basen, naturalne lodowisko, centrum fitness, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach, loty paralotnią, lotnią lub helikopterem. W centrum miasteczka wiele klimatycznych knajpek serwujących pyszne grzane wino oraz specjały regionalnej kuchni.

Narty Valle D`Aosta - Narciarski Sylwester Włochy Narty 

Pila  (1800 - 2752 m n.p.m.) duży ośrodek narciarski wybudowany stosunkowo niedawno na stokach góry Emilius na wzór francuskich stacji. W Pila zachwycają przede wszystkim piękne widoki na masyw Mount Blanc, Matterhorn, Monte Rosa i na lodowce Riutor i Grivola.

Pila ma ogółem 70 km tras narciarskich, obsługiwanych przez 12 wyciągów o łącznej przepustowości 19 700 os./godz.Najdłuższa trasa Grimod o niskim stopniu trudności ma 4,3 km długości, a najtrudniejsza trasa Couis - Tsa Creuisa - 1,9 km. Pila, jest dobrze znana snowboardzistom.

Wiele tras dla początkujących i zaawansowanych snowboardzistów oferuje Snowpark Grand Grimod przy wyciągu La Nuova: halfpipe, hopki, fun box, quarter.

Poza tym Pila oferuje: lodowisko, loty paralotnią, trasy przystosowane do roweru górskiego, minigolf i centrum hippiczne. Dla spacerowiczów przygotowano ciekawe  trasy po okolicy ok. 10 km. Zagrzać oraz posilić się można w licznych restauracjach, barach i schroniskach serwujących  dania kuchni regionalnej.

Valtournenche  (1524 - 2982 m n.p.m.) niewielki ośrodek narciarski położony w otoczeniu masywów Grand Murailles, Monte Roisetta i Gran Sometta .

Niezbyt rozległy teren, ciekawy jest ze względu na korzystne połączenie przez Colle Superiore Cime Blanche (2982 m) z trasami Breuil - Cervinia i ze szwajcarskim ośrodkiem Zermatt.  Dzięki temu można jeździć na nartach cały dzień, nie korzystając dwukrotnie z tej samej  trasy. Stoki niezatłoczone na których panuje klimat łagodny i umiarkowany.

Czasami można jednak trafić na spory mróz ze względu na wysokie położenie. Stoki  w Valtournenche to  23 km tras obsługiwanych przez 8 wyciągów o łącznej przepustowości 8700 os./godz.

Najdłuższa trasa Gran Pista, o średnim stopniu trudności ma 6,7 km długości.  Dogodne  połączenie przez Colle Superiore Cime Blanche z Breuil - Cervinia i z Zermatt. Narciarstwo biegowe w Valtournenche jest dość rozpowszechnione.

Dla nich przygotowano 11 km tras biegowych, najdłuższa trasa Maen ma 6,5 km, a najwyżej wytyczona Chample`ve - 4,8 km. Ośrodek oferuje ponadto: lodowisko, nowoczesne centrum sportowe z basenem, siłownią, sauną, solarium, kortami tenisowymi i sztuczną ścianą do wspinaczki. W miasteczku sklepy, restauracje, bary. Dla chcących troszkę się rozerwać polecam wypad do oddalonej o 10 km Cervinii 
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |