H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Regiony Narciarskie na Sylwestra dla narciarzy w Austrii
Regiony Narciarskie na Sylwestra dla narciarzy w Austrii

Gasteiner Tal (Bad Gastein, Hofgastein) (830 – 2686 m n.p.m.), jeden z najlepszych regionów narciarskich. W związku z tym, że należą one do regionów Amade, obowiązuje tu jeden Skipass (ok 860 km tras). Dla posiadaczy karnetów możliwość korzystania z darmowych skibusów, kursujących w obrębie całego obszaru.

W regionie przygotowanych jest 203 km tras o różnej trudności: łatwe 60 km, średnie 122 km, trudne 21 km i 51 wyciągów: 24 orczyki, 17 krzesełka, 8 gondoli, 1 wagon i 1 kolejkę szynową. Do dyspozycji są szkółki narciarskie i snowboardowe. Zwolennicy biegów narciarskich i wędrówek zimowych mają wytyczone dla siebie tereny.

Najbardziej popularne miejscowości to: Bad Gastein, Bad Hofgastein i Dorfgastein. We wszystkich ośrodkach oddane są do dyspozycji turystów baseny, centra wellness (np. bardzo rozległe Alpejskie Centrum Spa). Odbywają się tu liczne festiwale, dyskoteki i imprezy. Bad Gastein to 170 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.

W Bad Gastein dużym powodzeniem po narciarskich szaleństwach cieszy się kasyno. Na wyjazdy narciarskie do Gasteiner Tal polecamy: -Bad Gastein - 1000 m n.p.m., na narciarzy czeka tu świetnie przygotowana infrastruktura sportowa, dobre zaplecze hotelowe z licznymi rozrywkami: sanki nocą na hali Bellevuealm, bilard, kręgle, tenis, tenis stołowy, squash, ścianka wspinaczkowa, strzelnica.

-Bad Hofgastein - 850 m n.p.m., jest jednym z największych terenów narciarskich w Austrii. Z atrakcji polecamy: saneczkarstwo nocą na naturalnych torach saneczkarskich aeroplan, jazda na rowerach śnieżnych, sauna, cetrum fitness. -Dorfgastein - 870 m n.p.m., położone u wylotu Doliny Gastien wymagających narciarzy ponieważ przygotowano tu 200 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

Jest to jeden z największych obszarów narciarskich Austrii. W pobliżu liczne źródła termalne oraz dyskoteka
funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |