H I T    D N I A
NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o nowościach wpisz adres e-mail:

Narty - Sylwester 2012/2013 -> Największy region narciarski Styrii z rozległą narciarską huśtawką
Największy region narciarski Styrii z rozległą narciarską huśtawką

 

Dachstein Tauern - Schladming (800 - 2700 m n.p.m.), największy region narciarski Styrii z rozległą narciarską huśtawką, łączącą stoki zjazdowe na zboczach Hauser Kaibling, Planai, Hochwürzen i Reiteralm. W okolicy można jeździć na nartach na Galsterbergalm, Fageralm i Stoderzinken.

Cały tutejszy region narciarski obejmuje (łącznie z lodowcem Dachstein) aż siedem ośrodków. Oddano 180 km tras o różnym stopniu trudności: łatwe 52 km, średnie 104 km, trudne 26 km. Wyciągi w ilości 83: orczyki 44, krzesełka 21, gondole 6 i 12 dużych wagonów.

Główne miejscowości na terenie regionu narciarskiego Dachstein Tauern – Schladming: -Schladming - 745 m n.p.m., największy ośrodek regionu narciarskiego ze słynnymi stokami Planai, masowo zjeżdżają tu snowboardziści, gdyż panują tu idealne warunki do uprawiania tego sportu.

-Rohrmoos - 869 m n.p.m., mieści się tu centrum kulturalne Rohrmooser Erlebniswelt: restauracje , bary, sklepy , bilard.
-Haus im Ennstal- 752 m n.p.m., ośrodek trzymał kilkakrotnie tytuł najpiękniejszego miasteczka Styrii.

Miłośnicy nart znajdą tu świetne trasy na górze Kaibling, gdzie odbywały się m. in. zawody Pucharu Świata.
Pruggern- 680 m n.p.m.,
Gröbming- 776 m n.p.m.,
Pichl-Mandling - 800 m n.p.m.,
Ramsau am Dachstein - 1200 m n.p.m.,
Aich-Assach - 750 m n.p.m., 

Dla zaawansowanych narciarzy polecamy najdłuższy zjazd w regionie z Hochwurzen do Rohrmoos, a także trasy FIS-u: na Planai (uważana za najszybszą w alpejskim Pucharze Świata), trasa w Schladming i Haus im Ennstal. Płaskowyż wokół Ramsau jest znakomita dla narciarstwa klasycznego.

To tutaj na treningi przyjeżdżał Adam Małysz. Z atrakcji turystycznych polecamu: 100 km tras do pieszych wędrówek, przejażdżki saniami konnymi, wędrówki na rakietach śnieżnych, loty na paralotniach, lodowiska, snowrafting (jazda po śniegu w nadmuchiwanej łodzi), kręgle na lodzie, 6 torów saneczkowych i skijöering (jazda na nartach za koniem).

Na całym terenie duża ilość rozrywek: dyskoteki, szkoła rekreacji( promująca zdrowy tryb życia), Muzeum Regionalne w Granhof, pływalnie, korty tenisowe, centrum fintess, jada konna. W każdej z miejscowości odbywają się festyny z tradycyjnymi tańcami, gospody oferują zabawę z muzyką na żywo.

 

funkcje użytkownika: zaloguj | 
funkcje użytkownika: zaloguj |